Wstępna kadra na RPA

sverige-damer

Pierwsze w nowym roku zgrupowanie kadry rozpocznie się już w połowie stycznia (Fot. Bildbyrån)

Choć wyjazdowy mecz przeciwko kadrze Republiki Południowej Afryki czeka nas dopiero 22. stycznia, Peter Gerhardsson już teraz postanowił opublikować wstępną listę 24 piłkarek, które pojadą na zimowe zgrupowanie do RPA. Skąd ten pośpiech? Najlepiej oddać głos samemu zainteresowanemu, który motywuje swoje postępowanie w następujący sposób: Do stycznia w Szwecji nie zostaną rozegrane żadne mecze, które mogłyby mieć znaczący wpływ na wybór. Poza tym, ogłoszenie kadry już teraz pozwala szwedzkim klubom lepiej przygotować wybrane zawodniczki na zimowy wyjazd z reprezentacją. Podobna strategia sprawdziła się rok temu i dobrze, że piłkarki będą miały wystarczająco dużo czasu, aby ewentualnie skorygować swój indywidualny plan przygotowań.

Selekcjoner nieprzypadkowo skupił się w swojej wypowiedzi na zawodniczkach z rodzimej ligi, gdyż to właśnie one stanowią tym razem zdecydowaną większość w kadrze. Do Kapsztadu nie poleci natomiast kilka absolutnie kluczowych dla reprezentacji zawodniczek występujących na co dzień poza granicami Szwecji. Na liście nieobecnych znajdziemy między innymi nazwiska Nilli Fischer, Hedvig Lindahl, czy ponownie borykającej się z kontuzją Jessiki Samuelsson, choć każda z nich cieszy się oczywiście pełnym zaufaniem sztabu Petera Gerhardssona. Styczniowe zgrupowanie będzie jednak okazją do kolejnych eksperymentów, szczególnie w kwestii obsady bramki i zestawienia formacji defensywnej. Zdecydowanie mniej roszad możemy za to spodziewać się wśród piłkarek ofensywnych, czego dowodem może być zaproszenie na obóz w RPA duetu z Montpellier, a także wciąż łapiącej meczowy rytm Fridoliny Rolfö z monachijskiego Bayernu. Pełna lista wybranek Petera Gerhardssona przedstawia się następująco:


Wstępna kadra na RPA:

Bramkarki: Cajsa Andersson (Piteå), Jennifer Falk (Göteborg), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Chelsea), Nathalie Björn (Rosengård), Mia Carlsson (Kristianstad), Magdalena Eriksson (Chelsea), Hanna Glas (PSG), Amanda Ilestedt (Turbine), Anna Oskarsson (Linköping), Linda Sembrant (Montpellier)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Linköping), Lina Hurtig (Linköping), Julia Karlernäs (Piteå), Julia Roddar (Göteborg), Fridolina Rolfö (Bayern), Elin Rubensson (Göteborg), Olivia Schough (Göteborg), Caroline Seger (Rosengård)

Napastniczki: Anna Anvegård (Växjö), Stina Blackstenius (Montpellier), Sofia Jakobsson (Montpellier), Mimmi Larsson (Eskilstuna), Julia Zigiotti (Göteborg)

Warto podkreślić, że zaplanowany na 22. stycznia mecz towarzyski RPA – Szwecja będzie starciem dwóch finalistów przyszłorocznych mistrzostw świata we Francji. Zawodniczki z południowej Afryki swój pierwszy awans na mundial oficjalnie przyklepały kilkanaście godzin temu, dzięki zwycięstwu 2-0 nad ekipą Mali. Wszystkim piłkarkom z RPA, a także sympatykom tej drużyny, wypada rzecz jasna złożyć z tej okazji najszczersze gratulacje i życzyć udanego występu na francuskich boiskach w czerwcu oraz lipcu 2019. Do miłego zobaczenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s