Podsumowanie 18. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 18. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Rosengård 3-0 Kristianstad. W jaki sposób najlepiej odpowiedzieć krytykom? Na boisku! Z takiego założenia wyszedł również Jonas Eidevall i zamiast kontynuować bezsensowne dyskusje na temat sędziowskich kontrowersji (w czym przodowali jego poprzednicy na stanowisku trenera FCR), skupił się na właściwym przygotowaniu swojego zespołu do niezwykle istotnego, derbowego starcia. Efekty były więcej niż zadowalające – osłabiony Rosengård zagrał tak, jak przystało na faworyta rozgrywek i w pełni zasłużenie sięgnął po pełną pulę.

Najładniejszy gol: Glodis Perla Viggosdottir (Rosengård). Pierwsze minuty rywalizacji na Malmö IP to bardzo odważna gra gości z Kristianstad i kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie, gdyby nasza dzisiejsza bohaterka stosunkowo szybko nie wprowadziła meczu na właściwe dla Rosengård tory. Viggosdottir sama rozpoczęła bramkową akcję fenomenalnym przechwytem na wysokości własnego pola karnego, po czym przebiegła kilkadziesiąt metrów i po przeciwnej stronie boiska wykończyła ją celnym strzałem po ziemi. Tak się gra w Damallsvenskan!

Najlepsza piłkarka: Glodis Perla Viggosdottir (Rosengård). Ostatnie tygodnie to dla islandzkiej defensorki prawdziwy, emocjonalny rollercoaster, ale na szczęście nie odbija się to na jej boiskowej dyspozycji. Niewykluczone, że ponownie zobaczymy Viggosdottir w najlepszej jedenastce sezonu i jeśli tak się stanie, to będzie to wybór jak najbardziej właściwy. Cieszmy się póki tak często możemy ją oglądać, bo transfer do jednej z lig ścisłego, światowego topu jest w jej przypadku wyłącznie kwestią czasu.


18. kolejka w liczbach:

Gole: 20  (średnia 3.33 / mecz)

Rzuty karne: 3  (2 wykorzystane)

Żółte kartki: 9

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 868  (Hammarby – Göteborg)

Najniższa frekwencja: 302  (Kalmar – Linköping)

Najszybszy gol: Beata Kollmats (Göteborg) – 1. minuta (dla Hammarby)

Najpóźniej strzelony gol: Tove Almqvist (Linköping) – 90+1. minuta (vs. Kalmar)


Jedenastka kolejki:

TEAM_18

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s