Podsumowanie 17. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 17. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Piteå 2-0 Eskilstuna. To miała być ciężka przeprawa dla podopiecznych Stellana Carlssona i … rzeczywiście tak było. Rozpędzona Eskilstuna postawiła bardzo trudne warunki, ale solidna postawa formacji defensywnej, a także dwie akcje napędzane przez duet Jakobsson – Janogy przesądziły o tym, że komplet punktów pozostał w Norrbotten. Piteå ewidentnie nie zamierza przedwcześnie wypisywać się z wyścigu o mistrzostwo, a my możemy się z tego powodu tylko cieszyć.

Najładniejszy gol: Sanne Troelsgaard (Rosengård). Reprezentantka Danii była niewątpliwie pierwszoplanową aktorką starcia w Linköping. W tej rubryce nie będziemy jednak wracać do cokolwiek kontrowersyjnej czerwonej kartki, lecz do strzału, który w 25. minucie uciszył kibiców z Östergötland. Tak perfekcyjnie uderzonej piłki Stephanie Labbé nie odbiłaby nawet wtedy, gdy w barwach Örebro rozgrywała swój najlepszy sezon w karierze.

Najlepsza piłkarka: Kosovare Asllani (Linköping). Jest forma? Pewnie, że jest! 118-krotna reprezentantka Szwecji od pewnego czasu znów jest najlepszą, boiskową wersją siebie i w Linköping z tego powodu na pewno nie zamierzają rozpaczać. Co innego w Malmö, bo przecież gdyby nie Asllani, Rosengård najpewniej przywiózłby wczoraj z Östergötland przynajmniej punkt. A tak, to znów trzeba gonić czołówkę.


17. kolejka w liczbach:

Gole: 21  (średnia 3.50 / mecz)

Rzuty karne: 0

Żółte kartki: 15

Czerwone kartki: 2

Najwyższa frekwencja: 1 842  (Piteå – Eskilstuna)

Najniższa frekwencja: 276  (Limhamn Bunkeflo – Hammarby)

Najszybszy gol: Rebecka Blomqvist (Göteborg) – 3. minuta (vs. Vittsjö)

Najpóźniej strzelony gol: Sofie Junge (Vittsjö) – 90+4. minuta (vs. Göteborg)


Jedenastka kolejki:

TEAM_17

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

2 thoughts on “Podsumowanie 17. kolejki

 1. Nie widzę żadnej kontrowersji w czerwonej kartce Troelsgaard. Zatrzymywała z zamysłem kontrę. Chciała to zrobić sprytnie, ale się nie udało. Nie było tam intencji ataku na piłkę w ogóle moim zdaniem. Jeśli miałbym się doszukać kontrowersji w ważnych meczach, to Eskilstuna powinna zacząć od karnego 😉

  Goteborg wypuszcza tytuł. Najpierw ten szalony mecz na wyjeździe z Piteą, a teraz to…

  Like

  • O proszę! Dość często słyszę, że jestem anty-FCR (pozdrawiam z tej okazji panie Masar i McLeod), więc fajnie dla odmiany przeczytać, że biorę Rosengård w obronę. Dla mnie przewinienie na żółtą i tak to zresztą potraktowała Sara Persson, ale pierwsza żółta mocno przesadzona. Nawiasem mówiąc, podobnie jak czerwona dla Björn.

   Co do Piteå – Eskilstuna, jeśli masz na myśli wejście Ikidi, to dla mnie czysto.

   A co do tytułu, to panuje nieoficjalna zgoda co do tego, że jeśli Rosengård będzie miał przed ostatnią kolejką szansę na tytuł, to ten tytuł wygra. Ale na ten moment możliwe jest jeszcze wszystko i dlatego czeka nas wspaniała jesień :)) Taki finisz ligi tylko w Damallsvenskan (no, i w Elitettan).

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s