Podsumowanie 13. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 13. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Piteå 4-3 Göteborg. Wszystko na temat tego spotkania zostało już chyba powiedziane, napisane i pokazane. Komplet widzów na LF Arenie obejrzał spektakl, którego nie zapomina się do końca życia. Stellan Carlsson i Marcus Lantz mogli po ostatnim gwizdku z czystym sumieniem pogratulować sobie wspaniałego widowiska, ale podczas tej wymiany uprzejmości powody do radości miał tylko pierwszy z wymienionych trenerów.

Najładniejszy gol: Clara Markstedt (Vittsjö). Sam strzał napastniczki z północnej Skanii nie był może wyjątkowej urody, ale akcja, która przyniosła Vittsjö pierwszego gola, była wręcz podręcznikowa. Całą zabawę rozkręciła Catheirne Joan Bott, następnie Michelle De Jongh jednym, precyzyjnym podaniem związała dwie stoperki Kalmar, a wychodząca idealnie w tempo Markstedt ze spokojem dopełniła formalności. Niemcy powiedzieliby – Weltklasse!

Najlepsza piłkarka: Nina Jakobsson (Piteå). Dwa gole, udział w decydującej akcji, która przyniosła bramkę na 4-3 i wreszcie niemal perfekcyjna statystyka wygranych pojedynków powietrznych. Młodzieżowa reprezentantka Szwecji ewidentnie coraz mocniej puka do kadry Petera Gerhardssona i nie zdziwimy się, jeśli niebawem obejrzymy jej debiut w najważniejszej drużynie piłkarskiej w kraju. Póki co, forma obdarzonej doskonałymi warunkami fizycznymi pomocniczki najbardziej cieszy jednak kibiców w Norrbotten, gdzie w dużej mierze właśnie dzięki Jakobsson swoją siedzibę ma wciąż aktualny lider Damallsvenskan.


13. kolejka w liczbach:

Gole: 15  (średnia 3.00 / mecz)

Rzuty karne: 2  (1 wykorzystany)

Żółte kartki: 10

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 3 022  (Piteå – Göteborg)

Najniższa frekwencja: 300  (Kalmar – Vittsjö)

Najszybszy gol: Ritah Kivumbi (Växjö) – 3. minuta (vs. Linköping)

Najpóźniej strzelony gol: Emma Lundh (Vittsjö) – 90+1. minuta (vs. Kalmar)


Jedenastka kolejki:

TEAM_13

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s