Jesienny skarb kibica

Cztery tygodnie przerwy od ligowego grania w zupełności wystarczą! Choć lipcowe upały dały się nam wszystkim we znaki, tęsknota za futbolem spod znaku Damallsvenskan jest tak ogromna, że w niedzielę w samo południe zawodniczki Hammarby i Kalmar przywitamy jak dawno niewidzianą, najlepszą przyjaciółkę wracającą z wakacji w odległym zakątku świata. A później będzie już tylko ciekawiej, gdyż letnio-jesienny terminarz rozgrywek ułożył się tak, że każde z 66 czekających nas spotkań z pewnością będzie niosło ze sobą olbrzymi ładunek emocjonalny.

Mam nadzieję, że śledzenie zmagań w najbardziej emocjonującej lidze w Europie umili wam również poniższa aktualizacja skarbu kibica Damallsvenskan. Zawiera ona kadry wszystkich dwunastu zespołów szwedzkiej ekstraklasy według stanu na 3. sierpnia 2018. Doskonale zdaję sobie oczywiście sprawę, że letnie okienko transferowe zamyka się dopiero za dwa tygodnie, a niektóre kluby właśnie w tej chwili zabierają się za łatanie powstałych chwilę wcześniej luk (w tym miejscu szczególnie gorąco pozdrawiam mistrzynie z Linköping), ale terminy gonią nas tak bardzo, że ów update trzeba zaprezentować już teraz.

Przypominam również, że pełną wersję Szwedzkiego Skarbu Kibica na sezon 2018 (a w niej między innymi szczegółową rozpiskę jedenastu jesiennych kolejek) znajdziecie tutaj.

01. dif

02. esk

03. got

04. hif

05. kal

06. kri

07. lb

08. lfc

09. pif

10. fcr

11. vit

12. vax

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s