Podsumowanie 11. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 11. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Eskilstuna 3-3 Linköping. Wbrew pozorom, mecze z tak dużą ilością goli nie zawsze są wielkimi widowiskami, ale na nasze szczęście ten akurat był. Zwroty akcji, kontrowersje sędziowskie, mało doświadczona bramkarka w fenomenalnym stylu broniąca rzut karny wykonywany przez bohaterkę Igrzysk w Rio, trener gości żegnający się z Damallsvenskan odesłaniem na trybuny, napastniczka gości żegnająca się z Damallsvenskan golem i asystą i wreszcie na koniec mało satysfakcjonujący każdą ze stron podział punktów. Oj, działo się w niedzielę na Tunavallen.

Najładniejszy gol: Anna Anvegård (Växjö). Przepięknym strzałem z dystansu zachwyciła nas Petra Johansson, długo zapamiętamy wspaniały rajd Clary Markstedt, ale jednak ofensywny tercet z Växjö znów okazał się bezkonkurencyjny. Na certyfikat najwyższej, piłkarskiej jakości zasługuje bowiem nie tylko samo wykończenie akcji przez Anvegård, lecz sposób w jaki beniaminek ze Småland rozklepał jedną z najlepszych formacji defensywnych w Europie. Zabrakło naprawdę niewiele, aby ten gol okazał się przy okazji trafieniem na wagę sensacyjnych trzech punktów.

Najlepsza piłkarka: Madelen Janogy (Piteå). Choć runda wiosenna w wykonaniu byłej skrzydłowej Mallbacken absolutnie nie była nieudana, do dziś trudno było wskazać mecz, w którym słynąca z niesamowitej waleczności piłkarka poniosłaby swoją drużynę do zwycięstwa. Ot, po prostu, Piteå miało inne bohaterki pierwszego planu, a Janogy niezmiennie robiła to, za co wszyscy ją doceniają. W starciu przeciwko Limhamn Bunkeflo wychowanka Falköping miała wreszcie swój moment i nie chodzi tu nawet o gola i asystę, ale o niemal perfekcyjne dziewięćdziesiąt minut w jej wykonaniu. W znacznym stopniu to właśnie dzięki niej piękny sen całej futbolowej Laponii będzie trwał przynajmniej o miesiąc dłużej.


11. kolejka w liczbach:

Gole: 21  (średnia 3.50 / mecz)

Rzuty karne: 3  (2 wykorzystane)

Żółte kartki: 11

Czerwone kartki: 1

Najwyższa frekwencja: 1 198  (Piteå – Limhamn Bunkeflo)

Najniższa frekwencja: 279  (Kalmar – Göteborg)

Najszybszy gol: Filippa Angeldahl (Linköping) – 10. minuta (vs. Eskilstuna)

Najpóźniej strzelony gol: Aivi Luik (Kalmar) – 90. minuta (vs. Göteborg)


Jedenastka kolejki:

TEAM_11

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s