Podsumowanie 2. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 2. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Vittsjö 3-2 Linköping. W sobotnie popołudnie obejrzeliśmy wspaniały mecz w Göteborgu, ale dzień później na Vittsjö IP miał miejsce jeszcze bardziej spektakularny rollercoaster. Gospodynie nie tylko odwróciły losy rywalizacji z mistrzyniami kraju od stanu 0-2, ale zrobiły to w stylu, którego najwierniejsi fani zespołu z północnej Skanii długo nie zapomną. Jeśli przyjmiemy, że prawdą jest, iż jeden mecz może w wyjątkowych przypadkach zbudować zespół, to podopieczne duetu Ross – Mårtensson właśnie go rozegrały.

Najładniejszy gol: Hannah Wilkinson (Vittsjö). Raz jeszcze przenosimy się do Vittsjö, gdzie tym razem wręczamy nagrodę indywidualną. Trafia ona do nowozelandzkiej napastniczki, która na niespełna kwadrans przed końcem spotkania kapitalnym strzałem z dystansu przesądziła o tym, że komplet punktów pozostał w Skanii. Warto podkreślić, że to fenomenalne uderzenie było podsumowaniem zdecydowanie najlepszego występu Wilkinson na szwedzkich boiskach.

Najlepsza piłkarka: Therese Ivarsson (Kristianstad). Nowa pozycja? Nic nie szkodzi, jakość ta sama! Przed wyjazdem do Malmö, Elisabet Gunnarsdottir postanowiła, że nominalna defensorka tym razem bardziej przyda się w środku pola i manewr ten okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Inna sprawa, że Ivarsson w obecnej dyspozycji sprawia wrażenie piłkarki, która poradziłaby sobie w każdym sektorze boiska.


2. kolejka w liczbach:

Gole: 22  (średnia 3.67 / mecz)

Rzuty karne: 2  (oba wykorzystane)

Żółte kartki: 5

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 1 398  (Kalmar – Rosengård)

Najniższa frekwencja: 228  (LB 07 – Kristianstad, stadion neutralny)

Najszybszy gol: Christen Press (Göteborg) – 6. minuta (vs. Hammarby)

Najpóźniej strzelony gol: Felicia Karlsson (Eskilstuna) – 90+2. minuta (vs. Piteå)


Jedenastka kolejki:

TEAM_2

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s