Kadra na Kanadę

Pia Sundhage powołała kadrę na mecz towarzyski z Kanadą. W tym miejscu w zasadzie moglibyśmy z czystym sumieniem zakończyć temat, gdyż wielkich, czy nawet mniejszych niespodzianek w niej raczej nie uświadczymy (nie żeby ktoś jakoś szczególnie ich oczekiwał). Nie ma kontuzjowanej Rolfö, nie ma kontuzjowanej Folkesson, jest kontuzjowana Schelin, ale decyzję o tym, czy najlepszą szwedzka snajperka pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji podejmie sztab medyczny FC Rosengård. Skoro poruszyliśmy już temat nieobecnych, to trochę szkoda, że kolejny raz uznania w oczach selekcjonerki nie zdobyła strzelająca gola za golem w zimowych sparingach Marija Banusic. Najwyraźniej napastniczka Linköping będzie musiała spróbować przekonać do siebie Sundhage w meczach ligowych i – abstrahując od wszystkiego – miejmy nadzieję, że tak właśnie zrobi, gdyż na nadmiar opcji w ofensywie w ostatnich miesiącach narzekać raczej nie możemy. Najlepiej świadczą o tym zresztą wyniki pojedynków z silnymi rywalami i regularnie prezentowana w nich niemoc strzelecka.

Choć trudno oprzeć się wrażeniu, że w wielu miejscach selekcja została już w zasadzie zamknięta, warto odnotować powrót do kadry nieobecnej na Pucharze Algarve Katrin Schmidt. Pomocniczka Djurgården póki co zdążyła rozegrać w reprezentacji jedynie całkiem obiecujący kwadrans przeciwko Norwegii i jeśli chcielibyśmy przybliżyć się do poznania odpowiedzi na pytanie o jej przydatność w kontekście EURO 2017, to chyba warto byłoby sprawdzić ją w nieco większym wymiarze czasowym. Mecz z Kanadą jest do tego świetną okazją, gdyż ustawianie kolejny raz diamentu z Seger, Dahlkvist, Rubensson i Asllani szkoleniowo raczej mija się z celem. Po przerwie spowodowanej kontuzją w kadrze znalazła się ponadto Nathalie Björn, co należy odczytać jako wyraźną sugestię, iż to właśnie ona oraz jej nowa koleżanka z Eskilstuny Hanna Glas są na chwilę obecną pierwszymi dublerkami dla mających mocną pozycję na bokach defensywy Andersson oraz Samuelsson.


Kadra na Kanadę:

Bramkarki: Hilda Carlén (Piteå), Hedvig Lindahl (Chelsea), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Linköping), Emma Berglund (Rosengård), Nathalie Björn (Eskilstuna), Magdalena Eriksson (Linköping), Nilla Fischer (Wolfsburg), Hanna Glas (Eskilstuna), Jessica Samuelsson (Linköping), Linda Sembrant (Montpellier)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Manchester), Lisa Dahlkvist (Örebro), Lina Hurtig (Linköping), Josefin Johansson (Piteå), Elin Rubensson (Göteborg), Katrin Schmidt (Djurgården), Caroline Seger (Lyon)

Napastniczki: Stina Blackstenius (Montpellier), Pauline Hammarlund (Göteborg), Mimmi Larsson (Eskilstuna), Lotta Schelin (Rosengård), Olivia Schough (Eskilstuna)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s