Piłkarskie życzenia noworoczne

Okres noworoczny to chyba najlepszy moment na to, aby życzyć sobie wszystkiego najlepszego na nadchodzący rok. Z pewnością upłynie nam on przede wszystkim pod znakiem holenderskiego EURO, ale i na krajowych boiskach nie powinno zabraknąć emocji. Każdy z dwunastu klubów Damallsvenskan przywita rok 2017 z wielkimi, mniej lub bardziej realnymi marzeniami i każdemu z nich należy życzyć, aby nawet te nabardziej śmiałe plany doczekały się realizacji. Sukces któregokolwiek ze szwedzkich klubów jest bowiem sukcesem szwedzkiej piłki, której to – niezależnie od osobistych sympatii – wszyscy zgodnie kibicujemy.

64858aaddde948a6b143050b75cb64e3

Fot. Ola Ericson

Nowym mistrzyniom z Linköpings FC życzymy, aby pomimo stającej się powoli faktem rewolucji kadrowej nie powtórzył się scenariusz sprzed siedmiu lat i aby zbudowana w przerwie zimowej drużyna od razu zaczęła pisać nowy, równie piękny rozdział w historii klubu. Nie zaszkodzi również, jeśli Arena Linköping wciąż pozostanie twierdzą, którą przyjezdne ekipy zdobywają nie częściej niż raz w roku.

FC Rosengård życzymy, aby piłkarski gwiazdozbiór z Malmö zaświecił pełnym blaskiem podczas czerwcowego finału w Cardiff, aby stolicę Skanii zaczęły w końcu omijać kontuzje i aby za rok o tej porze Therese Sjögran mogła opowiadać o znacznie przyjemniejszych rzeczach jak brak atmosfery w klubowej szatni i wyciąganie wniosków z popełnionych chwilę wcześniej błędów.

Eskilstunie United życzymy, aby pierwsza w historii klubu europejska przygoda nie okazała się jednocześnie ostatnią, aby piłka nożna wciąż była sportem numer jeden w mieście i aby niepowtarzalna atmosfera Tunavallen oraz chóralne Heja United! poniosły piłkarki grające w niebieskich strojach do kolejnych, nie mniej spektakularnych sukcesów.

Piteå IF życzymy, aby trwająca od dwóch lat bajka nigdy się nie kończyła. Niech Stellan Carlsson rzeczywiście okaże się przybyszem z Hogwartu lub innej czarodziejskiej społeczności, a leżące pod kołem podbiegunowym miasteczko miejscem, gdzie niemożliwe nie istnieje, a każda historia ma swój szczęśliwy finał.

FC Göteborg życzymy, aby budowanie drużyny na wzór mistrzowskiego Linköping przebiegało harmonijnie i bez jakichkolwiek turbulencji oraz aby zakończyło się ono występem w wyśnionym przez wszystkich mieszkańców miasta nad Götą finale Ligi Mistrzyń na Gamla Ullevi.

Djurgårdens IF życzymy, aby pokazany w pierwszym sezonie po powrocie do ekstraklasy entuzjazm nigdy nie wygasł, aby wywalczone w minonym sezonie szóste miejsce było za kilka lat wspominane jedynie jako początek złotej ery i aby sztokholmska defensywa w końcu zaczęła uchodzić za synonim solidności.

Vittsjö GIK życzymy, aby pamięć po Calevim Hämäläinenie żyła w północnej Skanii wiecznie i aby nadchodzący sezon pokazał, że ekscentryczny przedsiębiorca z Karelii zbudował coś tak niesamowicie trwałego, że jeszcze przez wiele lat Vittsjö pozostanie najsłynniejszą ekstraklasową wsią w Europie.

KIF Örebro życzymy, aby zakończony sezon okazał się jedynie drobną awarią dobrze funkcjonującej maszyny, aby kolejny upłynął bez grecko-meksykańskich eksperymentów i aby Lisa Dahlkvist pokazała, że potrafi zapisać się w historii nie tylko szwedzkiej reprezentacji, ale i szwedzkiej ligi.

Kvarnsvedens IK życzymy, aby kontuzje szerokim łukiem omijały Tabithę Chawingę, aby napastniczka z Malawi nie musiała ratować ekstraklasy dla Dalarny w pojedynkę i aby za dwanaście miesięcy Chawinga wciąż była piłkarką ekipy z Borlänge.

Kristianstads DFF życzymy, aby murawa na Vilans IP nie została kolejny raz z rzędu jednogłośnie wybrana najbardziej niebezpieczną w lidze, aby wniosek licencyjny udało się tym razem wypełnić przed 31. sierpnia i aby o klubie pisano przede wszystkim w kontekście dobrej postawy piłkarek na boiskach Damallsvenskan.

IF Limhamn Bunkeflo życzymy, aby przywitanie z ekstraklasą okazało się nadspodziewanie udane, aby derby Malmö na stałe wpisały się w pierwszoligowy krajobraz i aby ten pierwszy, historyczny pojedynek z bardziej utytułowanym, lokalnym rywalem stał się niezapomniany również ze względu na jego końcowy rezultat.

Hammarby IF życzymy, aby tym razem udało się wrócić do Damallsvenskan już na stałe, aby osiągane w pierwszym sezonie po powrocie wyniki były nie gorsze od tegorocznego dorobku innego beniaminka ze stolicy i aby w kadrze ekipy z Södermalm udało się w końcu znaleźć złoty środek między młodzieńczą fantazją, a niezbędnym doświadczeniem.

Reprezentacji Szwecji życzymy, aby pomimo wielu przeszkód określiła wreszcie swój własny styl, aby tym razem nie zajmowała na najważniejszej imprezie roku trzeciego miejsca w grupie, aby dla pewności wygrała na niej więcej niż jeden mecz oraz aby zaprezentowała się na holenderskich boiskach tak, że bez względu na wszystko będziemy z jej postawy dumni.

Szczęśliwego Nowego Roku 2017!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s