17. kolejka – zapowiedź

Powoli zbliża się ten czas, kiedy to rozgrywki ligowe zdecydowanie wybijają się na pierwszy plan. Wprawdzie tabela Damallsvenskan wygląda obecnie nieco inaczej niż w analogicznym momencie poprzedniego sezonu, ale nie oznacza to bynajmniej, że teraz jest mniej ciekawie. Najbardziej interesujące rozstrzygnięcia cały czas przed nami i być może właśnie w najbliższej serii spotkań któryś z klubów znacznie zbliży się do realizacji swoich tegorocznych celów. Zapraszamy na zapowiedź 17. kolejki.

Rozpoczną ją już w sobotnie popołudnie piłkarki Linköping, więc od razu będziemy mogli przejść do walki o najwyższe cele. Większość zawodniczek LFC spędziło wprawdzie przerwę na kadrę niezwykle pracowicie, ale jakimś pocieszeniem dla Martina Sjögrena może być fakt, iż przynajmniej kilka z nich (Neto, Harder, Arnth) wraca do klubu naładowana pozytywną energią. Nieco lepiej wygląda także sytuacja kadrowa; występ Fridoliny Rolfö stoi oczywiście pod dużym znakiem zapytania, ale gotowa do gry będzie chociażby niezwykle wszechstronna Renee Slegers. Na Arenę Linköping przyjeżdża jednak Djurgården, a ekipa Yvonne Ekroth jak nikt inny potrafi w tym sezonie odbierać punkty faworytkom. Nowe liderki Damallsvenskan z pewnością nie mogą zatem oczekiwać na własnym boisku łatwej przeprawy.

Po niespodziewanym remisie w Vittsjö, piłkarki FC Rosengård udadzą się do nieodległego Kristianstad, gdzie przyjdzie im rozegrać kolejne derby Skanii. Zwycięstwo faworytek ma być formalnością, a kibice w Malmö zastanawiają się, czy po raz pierwszy będzie im dane obejrzeć w akcji zabójczy duet napastniczek Schelin – Enganamouit. Po blamażu szwedzkiej kadry w Viborgu, sporo emocji wzbudza ponadto występ defensorek mistrza kraju, które znów będą musiały znaleźć sposób na zatrzymanie Johanny Rasmussen. Kolejne potknięcie Rosengård może w praktyce zamknąć drużynie Jacka Majgaarda drogę do obrony tytułu, więc na Vilans IP gra będzie się toczyć o naprawdę wysoką pulę.

Zarówno Göteborg, jak i Eskilstuna wciąż pozostają w grze o ligowe podium, choć żadna z wymienionych drużyn nie potrafiła wygrać dwóch ostatnich spotkań. Minimalnymi faworytkami niedzielnej potyczki wydają się być piłkarki Stefana Rehna, ale doskonale wiemy, iż pojedynki tych dwóch ekip, niezależnie od końcowego wyniku, dostarczają nam zawsze wielu emocji. Tych ostatnich nie zabraknie również w Borlänge, gdzie znajdujący się na fali beniaminek podejmie starającą się dokonać kolejnego, piłkarskiego cudu drużynę Piteå. Niezwykle intrygująco zapowiada się przede wszystkim starcie afrykańskich gwiazd obu ekip – Faith Ikidi będzie próbowała powstrzymać Tabithę Chawingę.

Na koniec, zerknijmy na mecze istotne dla układu dolnej części tabeli. Zarówno Mallbacken, jak i Umeå w najbliższy weekend zagrają na własnych obiektach, a ich rywalkami będą kolejno piłkarki Vittsjö oraz Örebro. Wciąż szukające pierwszego jesiennego zwycięstwa podopieczne Martina Skogmana udadza się na Północ osłabione brakiem kontuzjowanej Lisy Dalhkvist (najprawdopodobniej nie zagra do końca sezonu), ale w starciu z niżej notowanym rywalem z pewnością postarają się powalczyć o komplet punktów. Podobne plany mają jednak gospodynie, dla których – podobnie zresztą jak dla Mallbacken – każdy kolejny mecz jest walką o pierwszoligowe być albo nie być.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s