Carlen i Rolfö na Mołdawię

Podobnie jak przy okazji meczu ze Słowacją, tak i teraz Pia Sundhage postanowiła nie czekać do ostatniej chwili z ogłoszeniem nazwisk piłkarek, które jutro o godzinie 17:45 wybiegną na murawę Gamla Ullevi. Zmianie nie ulega oczywiście ustawienie, ale zgodnie z przewidywaniami nie obyło się bez kilku roszad personalnych. Na bokach defensywy szansę na występ w większym wymiarze czasowym otrzymają Lina Nilsson oraz Jonna Andersson, zaś Magdalena Ericsson od pierwszego gwizdka zagra na pozycji, na której regularnie występuje w klubie. Stoperka Linköping tym razem stworzy parę środkowych obrończyń z Emmą Berglund. Szansę występu od pierwszej minuty otrzyma ponadto bramkarka Piteå Hilda Carlen, choć mamy nadzieję, że akurat ona nie będzie najbardziej zapracowaną piłkarką naszej reprezentacji w jutrzejszym spotkaniu.

O ile formacja defensywna została w porównaniu z poprzednim meczem całkowicie przebudowana, o tyle w ofensywie nasza selekcjonerka zdecydowała się na zaledwie jedną, w dodatku wymuszoną zmianę. W miejsce narzekającej na drobny uraz Sofii Jakobsson w wyjściowej jedenastce znalazła się Fridolina Rolfö, która w miniony czwartek zapisała na swoim koncie pierwszego w karierze gola w seniorskiej kadrze. Warto zaznaczyć, że Jakobsson nie jest jedyną zawodniczką, którą z występu przeciwko Mołdawii wyeliminowała kontuzja. W podobnej sytuacji znalazły się bowiem jej koleżanka z francuskiego Montpellier Linda Sembrant, a także Caroline Seger i Jessica Samuelsson. Dla całej wymienionej czwórki zabrakło więc miejsca w meczowej osiemnastce.

Wyjściowy skład na Mołdawię: Carlen – Nilsson, Berglund, Ericsson, Andersson – Rubensson, Dahlkvist, Asllani – Rolfö, Schough – Schelin

Ławka rezerwowych: Lindahl, Ilestedt, Gråhns, Diaz, J. Johansson, Hammarlund, Blackstenius

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s