Chawinga w Kvarnsveden do 2018

Tabitha Chawinga niedawno zapowiedziała, że swój debiutancki sezon w Damallsvenskan zakończy z przynajmniej dwudziestoma pięcioma golami na koncie. Złośliwi komentowali, że najpewniej przynajmniej dwadzieścia z nich napastniczka z Malawi za zamiar strzelić już w barwach Rosengård. Plotki o czkającym nas niebawem transferze najlepszej snajperki Elitettan poprzedniego sezonu bardzo szybko ucięła jednak sama zawodniczka, przedłużając wczoraj obowiązujący ją do końca roku kontrakt z Kvarnsveden o dwa kolejne lata.

Piłkarka z Malawi zapewniła, że w Dalarnie czuje się fantastycznie i na chwilę obecną ani myśli opuszczać klubu z Borlänge. Chawinga podkreśliła również, że to dzięki Kvarnsveden udało jej się spełnić marzenie o występach w ekstraklasie, choć akurat w tej kwestii pomoc była opupólna, gdyż bez fenomenalnej napastniczki z Afryki awans Kvarnsveden stałby pod dużym znakiem zapytania.

Tak, czy inaczej, pozostanie Chawingi w beniaminku Damallsvenskan to dobra wiadomość nie tylko dla Dalarny, ale i dla całej ligi. Bitwa o utrzymanie w ekstraklasie zapowiada się bowiem nie mniej pasjonująco niż rywalizacja o mistrzowski tytuł, a nie jest przecież wykluczone, że ze wsparciem piłkarki z Malawi drużyna z Borlänge nie zechce zawalczyć o coś więcej. Możemy być pewni, że Chawingę prędzej czy później i tak zobaczymy jeszcze w barwach jednego z wielkich klubów, ale póki co pozwólmy jej dokończyć misję, którą ma do wykonania w Kvarnsveden.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s