Przed startem ligi – Rosengård

9. FCR

W poprzednim sezonie: 1. miejsce

Gwiazda: Marta – wybitnych piłkarek jest wiele, ale Marta jest tylko jedna. Podczas, gdy cały świat debatuje nad jej aktualną dyspozycją, niezrażona tym faktem Brazylijka wciąż zachwyca nas swoimi rajdami, dryblingami i nienaganna techniką, będąc przy tym inspiracją dla milionów dziewcząt na wszystkich kontynentach. Pozostaje sobie życzyć, abyśmy jeszcze długo mieli okazję podziwiać jej magię.

Talent: Ebba Wieder – defensywna pomocniczka potrafiąca w razie potrzeby zagrać również na bokach obrony. Skalę jej talentu najlepiej obrazuje fakt, iż w poprzednim sezonie uzbierała ponad sześćset minut w Damallsvenskan, a także zadebiutowała w Lidze Mistrzyń. W tym roku o miejsce w wyjściowej jedenastce może być jeszcze trudniej, ale możemy być pewni, że Wieder nie odda go bez walki.

FCR.jpg

Atut: konstelacja gwiazd – kilka lat temu ówcześni włodarze Tyresö chętnie porównywali swoją drużynę do gwiazd estrady. Dziś słowa te można byłoby powtórzyć w odniesieniu do piłkarek z Malmö. Rosengård na każdej pozycji dysponuje zawodniczką, która jednym błyskotliwym zagraniem jest w stanie przesądzić o losach meczu.

Problem: zbyt wiele indywidualności – mecze kontrolne oraz spotkanie o Superpuchar pokazały, że choć pod względem sumy indywidualnych umiejętności Rosengård znacząco przewyższa ligowych rywali, to na dzień dzisiejszy jeszcze nie wszystkie trybiki w mistrzowskiej maszynie pracują w tym samym rytmie. Jack Majgaard Jensen będzie musiał zadbać o to, aby ogromne stężenie gwiazd na Malmö IP nie doprowadziło do spektakularnego wybuchu.

FCR

Prognoza na sezon 2016: 1. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s