Przed startem ligi – Umeå

10. UIK

W poprzednim sezonie: 8. miejsce

Gwiazda: Rita Chikwelu – jedyna zagraniczna piłkarka w kadrze Umeå i jednocześnie – od sześciu już lat – jej największy skarb. Choć występuje w środku pola, znakomicie potrafi się odnaleźć zarówno pod jednym, jak i pod drugim polem karnym. W swojej grze reprezentantka Nigerii bazuje nie tylko na doskonałych warunkach fizycznych, ale także na znakomitym przygotowaniu motorycznym i olbrzymiej waleczności.

Talent: Lotta Ökvist – cudowne dziecko szwedzkiej piłki. W wieku piętnastu lat była bohaterką telewizyjnego serialu dokumentalnego, niedługo później zadebiutowała w Damallsvenskan, ale na pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Szwecji czeka do dziś. Być może przeprowadzka do Umeå przybliży ją do realizacji tego celu.

UIK

Atut: szkolenie młodzieży – Umeå od dziesięcioleci słynie ze znakomitej pracy z młodzieżą i trudno znaleźć drugi klub, który wychował tak wiele przyszłych reprezentantek kraju. W dzisiejszej piłkarskiej rzeczywistości ceniącej kupowanie bardziej niż szkolenie, taka postawa może budzić jedynie jeszcze większy podziw.

Problem: zbyt wiele luk – Chikwelu to niewątpliwie jedna z największych, choć nieco niedocenianych gwiazd ligi. Hurtig, Hjohlman i Glas to piłkarki, które pomimo cały czas relatywnie młodego wieku wnoszą do drużyny sporą jakość. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w kadrze Umeå dostrzec można także sporo luk, z których z pewnością postarają się skorzystać ligowe rywalki.

UME

Prognoza na sezon 2016: 9. miejsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s