Przed startem ligi – Piteå

8. PFF

W poprzednim sezonie: 3. miejsce

Gwiazda: Faith Ikidi – niektórzy twierdzą, że w Damallsvenskan możemy być pewni trzech rzeczy: mistrzostwa dla drużyny z Malmö, tytułu królowej strzelczyń dla piłkarki spoza Szwecji i Faith Ikidi w jedenastce sezonu. O ile z dwoma pierwszymi kwestiami można byłoby jeszcze polemizować, o tyle klasę nigeryjskiej stoperki, która podczas całej seniorskiej kariery obejrzała zaledwie jedną (!) żółtą kartkę doceniają bez wyjątku wszyscy.

Talent: Ellen Löfqvist – z nieprzeciętnymi umiejętnościami wystepującej do niedawna w beniaminku Elitettan z Sundsvall dziewiętnastolatki w lipcu ubiegłego roku bliżej zapoznały się między innymi piłkarki młodzieżowej kadry Niemiec. Teraz nadszedł czas, aby zaprezentować je także na tle rywalek z Damallsvenskan.

PTA

Atut: ożywczy klimat – trudno jednoznacznie powiedzieć, czy powietrze w Norrbotten ma jakieś wyjątkowe właściwości, ale wydłużająca się z roku na rok lista piłkarek, które w Piteå uratowały kariery, kazałaby się nad tym poważnie zastanowić. Carlen, Klinga, Persson i Hammarlund to zaledwie kilka przykładów zawodniczek, którym przeprowadzka na północ pomogła nie tylko sprawnie pokonać zakręt, na którym wszystkie się znalazły, ale także ugruntować swoją pozycję na piłkarskiej mapie Szwecji.

Problem: osiągnięty szczyt – nie brakuje głosów, że zdobyty w ubiegłorocznych rozgrywkach przez zawodniczki z Piteå brązowy medal stanowi absolutne maksimum, które da się wycisnąć z tej drużyny. Pesymiści wieszczą, że atrakcyjny styl gry to zbyt mało i drużynę z Norrland w najbliższych tygodniach czekać może brutalny powrót do rzeczywistości.

PTA.jpg

Prognoza na sezon 2016: 7. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s