Przed startem ligi – Mallbacken

7. MAL

W poprzednim sezonie: 10. miejsce

Gwiazda: Eilish McSorley – dość nieoczekiwanie, ta pozyskana z Glasgow City piłkarka stała się w poprzednim sezonie liderką formacji defensywnej Mallbacken. Zimowa przerwa niestety upłynęła Szkotce pod znakiem żmudnej rehabilitacji, ale wszyscy wierzymy, że już niebawem ponownie będziemy mogli oglądać nie tylko jej efektowne wślizgi i interwencje, ale także precyzyjnie bite przez nią stałe fragmenty gry.

Talent: Emma Johansson – trudno przypuszczać, aby osiemnastolatka z Torsby już teraz wygrała rywalizację o miejsce w wyjściowej jedenastce z Lee Alexander, ale Helena Fyrkestam i David Uvenclir jednogłośnie podkreślają, że w młodej bramkarce dostrzegają ogromny potencjał. Nie mamy absolutnie żadnych powodów, aby ich słowa kwestionować.

MAL

Atut: szczelna defensywa – większość ciepłych słów wypowiadanych w minionym roku pod adresem klubu z Mallbacken dotyczyła solidnej postawy formacji obronnej. W klubie wyszli ze słusznego założenia, że drużynę mającą podjąć skuteczną walkę o utrzymanie należy budować od tyłu i taktyka ta przyniosła zamierzony efekt.

Problem: pożegnanie z gwiazdami – trzeba powiedzieć jasno, że gdyby nie fenomenalna postawa Jennifer Falk oraz Mimmi Larsson, ekstraklasy w Värmland dziś by nie było. Obu wspomnianych piłkarek w kadrze Mallbacken już jednak nie ma, a pytanie, czy zastępujące je Szkotki Lee Alaxander i Zoe Ness będą w stanie dać drużynie równie wiele, póki co pozostaje bez odpowiedzi.

MAL

Prognoza na sezon 2016: 11. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s