Przed startem ligi – Linköping

6. LIN

W poprzednim sezonie: 4. miejsce

Gwiazda: Pernille Harder – w składzie Linköping nie brakuje wielkich indywidualności, ale to właśnie niezwykle wszechstronna Dunka jest tą, bez której ciężko wyobrazić sobie kadrę zespołu. Swoją postawą na boisku Harder rok po roku udowadnia, że mimo cały czas młodego wieku, już dziś jest piłkarką kompletną, a trudno oprzeć się wrażeniu, że najlepsze lata jej kariery są cały czas przed nią.

Talent: Matilda Haglund – w tym miejscu wielu z pewnością spodziewało się ujrzeć nazwisko Almqvist lub Blackstenius, ale powoływane do pierwszej reprezentacji piłkarki obecnie pretendują już wyłącznie do roli gwiazd. W nieco innej sytuacji znajduje się ich koleżanka z kadry U-19 Matilda Haglund. Młoda bramkarka, która w poprzednim sezonie była podstawową zawodniczką drugoligowego Lidköping, z pewnością podejmie rywalizację z Cajsą Andersson o miejsce między słupkami.

LIN

Atut: wszechstronność ponad wszystko – co łączy Magdalenę Ericsson, Tove Almqvist, Fridolinę Rolfö, Kristine Minde i Pernille Harder? Wszystkie mogą z powodzeniem występować na więcej niż jednej pozycji. W Linköping najwyraźniej uznano, że to właśnie wszechstronność okaże się kluczem do sukcesu i możemy być pewni, że drużyna Martina Sjögrena przyszykuje dla swoich rywalek wiele taktycznych niespodzianek.

Problem: wąska kadra – nawet najbardziej wszechstronnym piłkarkom przydają się klasowe zmienniczki, a takich w Linköping niestety brakuje. W minionym sezonie o głębi składu nie pomyślano w Malmö i taka polityka omal nie skończyła się sensacyjną utratą mistrzowskiego tytułu. W tym roku na podobny manewr zdecydował się klub znad rzeki Stångån i pozostaje mieć nadzieję, że ewentualna fala kontuzji będzie omijać Linköping szerokim łukiem.

LIN.jpg

Prognoza na sezon 2016: 2. miejsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s