Przed startem ligi – Kvarnsveden

5. KVA

W poprzednim sezonie: 1. miejsce w Elitettan (awans)

Gwiazda: Tabitha Chawinga – największa gwiazda Elitettan poprzedni sezon zakończyła z imponującym bilansem 43 goli w 26 ligowych występach. W tym roku pierwszą w historii szwedzkiej ekstraklasy reprezentantkę Malawi czeka jednak znacznie trudniejsze zadanie utrzymania klubu z Dalarny w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Talent: Beatrice Gärds – utalentowana wychowanka Kvarnsveden w minionym sezonie brawurowo wywalczyła sobie miejsce w wyjściowej jedenastce i dołożyła ogromną cegiełkę do historycznego awansu. Teraz czeka ją zderzenie z ekstraklasową rzeczywistością, ale możemy być pewni, że perspektywa zmierzenia się z najlepszymi zawodniczkami na świecie młodą defensorkę może jedynie wzmocnić.

KVA

Atut: presja po stronie rywalek – piłkarki z Borlänge to absolutny debiutant w Damallsvenskan i choć możemy być pewni, że zawodniczki Kvarnsveden zrobią wszystko co w ich mocy, aby przedłużyć ekstraklasową przygodę, to właśnie one wymieniane są jako główny kandydat do spadku. Paradoksalnie, taka sytuacja może okazać się korzystna, gdyż w starciu z drużyną z Dalarny to rywalki będą musiały radzić sobie z presją wyniku.

Problem: brak ekstraklasowego doświadczenia – kadra Kvarnsveden oparta jest w dużym stopniu na piłkarkach, które w minionym sezonie w bardzo dobrym stylu wywalczyły awans do ekstraklasy. Wiele z nich pierwszoligowy debiut ma jednak cały czas przed sobą i to właśnie doświadczenia wyniesionego z gry w Damallsvenskan może w decydujących momentach zabraknąć.

KVA.jpg

Prognoza na sezon 2016: 12. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s