Przed startem ligi – Kristianstad

4. KRI

W poprzednim sezonie: 7. miejsce

Gwiazda: Ida Rebecca Guehai – filigranowa Iworyjka przyjechała do Skanii niemal dokładnie dwanaście miesięcy temu i z miejsca stała się kluczowym elementem układanki Elisabet Gunnarsdottir. Jej efektowne rajdy w poprzednich rozgrywkach zapewniły klubowi z Kristianstad wiele cennych punktów, a możemy być pewni, że Guehai nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Talent: Sofia Hagman – w konstelacji Rosengård jej gwiazda nie mogła rozbłysnąć pełnym blaskiem, ale w nieodległym Kristianstad szanse na nieco bardziej regularne występy są już znacznie większe. Islandzki sztab szkoleniowy z pewnością dostrzegł już ogomny potencjał drzemiący w tej dziewiętnastolatce, teraz trzeba jedynie odważnie na nią postawić.

KRI

Atut: mieszanka wybuchowa – wystarczy jeden rzut oka na kadrę Kristianstad, aby stwierdzić, że budowana jest ona z rozmysłem. Na liście brakuje być może wielkich nazwisk, ale jej głównym i niezaprzeczalnym atutem jest zachowanie odpowiedniego balansu zarówno jeśli chodzi o siłę poszczególnych formacji, jak i stosunek piłkarek młodych do tych bardziej doświadczonych. Czy ta strategia raz jeszcze okaże się zwycięska?

Problem: taniec nad przepaścią – od trzech lat wiele mówi się o kondycji finansowej klubu ze Skanii, a ta – delikatnie mówiąc – jest daleka od optymalnej. Dotychczas za każdym razem udawało się uniknąć najbardziej tragicznego scenariusza, ale trudno powiedzieć jak długo da się bezpiecznie tańczyć nad przepaścią.

KRI

Prognoza na sezon 2016: 10. miejsce

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s