Przed startem ligi – Göteborg

3. GOT

W poprzednim sezonie: 6. miejsce

Gwiazda: Pauline Hammarlund – choć z dzisiejszej perspektywy trudno w to uwierzyć, w latach 2010-2014 najskuteczniejsza obecnie szwedzka piłkarka w Damallsvenskan zdobyła łącznie trzy gole w 63 ligowych występach. Zła passa zakończyła się jednak wraz z przeprowadzką na północ kraju, a fenomenalne występy w barwach Piteå IF zaowocowały pierwszymi w karierze powołaniami do reprezentacji. Hammarlund aktualnie znajduje się na fali wznoszącej i kibice w Göteborgu z pewnością liczą, że równiez w nowym klubie ta bardzo wszechstronna napastniczka pokazywać się będzie wyłącznie z najlepszej strony.

Talent: Maja Göthberg – młodzieżowa reprezentantka kraju, która doskonale sprawdza się zarówno w defensywie, jak i w drugiej linii. W poprzednim sezonie stanowiła o sile Hovås Billdal, w obecnym z pewnością liczy na to, że otrzyma szansę zaprezentowania swoich umiejętności na ekstraklasowej scenie.

GOT

Atut: myślą o przyszłości – szkolenie młodzieży zawsze było piętą achillesową drużyny z Göteborga, która z zazdrością spoglądała na stanowiącego w tej kwestii wzór do naśladowania sąsiada z pobliskiego Möldnal. W kwestii wychowanek niewiele się wprawdzie na Valhalla IP zmieniło, ale pierwszy raz w historii kadra pierwszego zespołu uzupełniona została przede wszystkim młodymi, perspektywicznymi piłkarkami.

Problem: brak powtarzalności – od wielu lat sezony w Göteborgu przebiegają według ściśle określonego scenariusza. Miejscowa drużyna potrafi urwać punkty najlepszym, aby po kilku dniach potknąć się na mniej wymagającej przeszkodzie. W niezwykle wymagającej lidze, jaką niewątpliwie jest Allsvenskan, każda strata punktów jest bardzo kosztowna. Czy w tym roku w końcu uda się ich uniknąć?

GOT

Prognoza na sezon 2016: 3. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s