Przed startem ligi – Eskilstuna

2. ESK

W poprzednim sezonie: 2. miejsce

Gwiazda: Olivia Schough – jeszcze kilka lat temu krytycy jej talentu głośno argumentowali, że największym atutem Schough jest dbanie o dobrą atmosferę w klubowej szatni. Sama piłkarka bardzo szybko uciszyła jednak malkontentów i dziś już nikt, począwszy od Viktora Erikssona i Pii Sundhage, nie ma wątpliwości co do boiskowej wartości dynamicznej skrzydłowej Eskilstuny i reprezentacji Szwecji.

Talent: Nathalie Björn – potrafiąca grać zarówno na boku, jak i na środku obrony osiemnastolatka była w minionym sezonie podstawową zawodniczką nie tylko AIK, ale również reprezentacji do lat 19, która w wielkim stylu sięgnęła po mistrzostwo Europy. Jeśli tylko Björn będzie potrafiła ustabilizować swoją formę i wystrzegać się błędów w pozycjonowaniu, może na lata stać się jedną z czołowych defensorek ligi.

ESK

Atut: duma miasta – niezależnie od osiąganych wyników, czy nawet od klasy rozgrywkowej, w której występują, piłkarki z Eskilstuny zawsze mogą liczyć na wsparcie wiernych fanów. Wysoka frekwencja na Tunavallen nie dziwi nikogo, gdyż w ostatnich latach klub stał się niemal wizytówką stutysięcznego miasta i nic nie wskazuja na to, aby w najbliższym czasie ten trend miał się odwrócić.

Problem: zbyt mało indywidualności – wprawdzie na papierze kadra Eskilstuny cały czas prezentuje się nadzwyczaj solidnie, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że brakuje w niej piłkarek, które w pojedynkę są w stanie zrobić różnicę. Zawodniczki sprowadzone w miejsce Enganamouit, Larsson i Thunebro gwarantują oczywiście odpowiednią jakość piłkarską, ale trudno dostrzec w nich liderki potrafiące w krytycznym momencie wziąć odpowiedzialność za zespół.

ESK

Prognoza na sezon 2016: 5. miejsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s