Przed startem ligi – Djurgården

1. DJU

W poprzednim sezonie: 2. miejsce w Elitettan (awans)

Gwiazda: Katrin Schmidt – pochodzącej z Westfalii piłkarce nie udało się wprawdzie uratować pierwszej ligi dla Hammarby, ale jej postawa na ekstraklasowych boiskach była na tyle imponująca, że latem ubiegłego roku pojawił się nawet temat powołania Schmidt do reprezentacji … Szwecji! Nie było w tym ani krzty przesady, gdyż wybrana do jedenastki sezonu Damallsvenskan defensywna pomocniczka byłaby poważnym wzmocnieniem każdej drużyny, w której przyszłoby jej występować.

Talent: Johanna Rytting Kaneryd – trudno spodziewać się, aby nastolatka z Köping z marszu wskoczyła do wyjściowej jedenastki i stała się gwiazdą Allsvenskan. Talentu i ambicji odmówić jednak jej nie można, więc jeśli tylko otrzyma szansę na zaprezentowanie swych umiejętności, na pewno da z siebie sto procent.

DJU

Atut: silna druga linia – na temat Katrin Schmidt napisano już niemal wszystko, Emilia Appelqvist w ostatnich miesiącach stała się pewnym punktem reprezentacji, a pozostałe pomocniczki – na czele z Anniką Kukkonen i Therese Persson – to gwarancja solidności. Tak dobrze ułożonej i zbalansowanej formacji może beniaminkowi zazdrościć większość ligowych rywali.

Problem: terminarz – w pierwszych trzech kolejkach nowego sezonu piłkarki Djurgården zmierzą się kolejno z wicemistrzyniami, mistrzyniami oraz solidnie wzmocnioną drużyną Vittsjö. Taki układ spotkań niesie za sobą ryzyko, że już na początku sezonu klub ze stolicy znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie strefy spadkowej.

DJU

Prognoza na sezon 2016: 8. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s