Poczet mistrzyń 2021

05

Tradycja rzecz ważna, a skoro w ostatnich dniach poznaliśmy nowe mistrzynie Szwecji w piłce nożnej, to warto również tutaj ów fakt w odpowiedni sposób odnotować. Tym bardziej, że w tym roku możemy zaśpiewać wzorem naszych angielskich przyjaciół: football’s coming home. Mistrzowski tytuł powraca bowiem po przerwie do chyba najbardziej piłkarskiego regionu kraju, a konkretnie do jego stolicy. I przez kolejnych dwanaście miesięcy to Malmö ponownie będzie siedzibą najlepszego klubu w Szwecji.

Nie da się ukryć, że dwunasty w historii tytuł dla Rosengård jest jak najbardziej zasłużony. Klub ze Skanii prezentował najrówniejszą formę niemal od samego początku rozgrywek i choć szczególnie jesienią nie brakowało także tych nieco trudniejszych chwil, to drobne kryzysy udało się w kapitalny sposób przezwyciężyć. Jasne, w ostatnich tygodniach styl prezentowany przez piłkarki z Malmö nie zawsze zachwycał, ale pamiętajmy, że na świecie nie ma drużyn, które potrafią w sezonie rozegrać trzydzieści równie efektownych meczów. No, może jest jedna taka w Katalonii, ale zgodzimy się chyba co do tego, że jest ona absolutnym ewenementem. Wracając na nasze podwórko, raz jeszcze gratulujemy mistrzostwa zawodniczkom, trenerom, sztabowi oraz wszystkim kibicom Rosengård, życząc przy okazji powodzenia w realizacji kolejnych celów, które – jak doskonale wiemy – zostały już w Malmö jasno określone. Nam wszystkim życzymy natomiast, aby sezon 2021 został zapamiętany jako ostatni spośród rozgrywanych w pandemicznej rzeczywistości. Zanim jednak odmieniona Damallsvenskan powróci do nas na wiosnę, warto wymienić z imienia i nazwiska wszystkie osoby, które w tym roku dołożyły cegiełkę do sukcesu Rosengård, dzięki czemu przez kolejny rok mogą dumnie tytułować się mistrzami i mistrzyniami Szwecji.


Prezes: Håkan Wifvesson

Wiceprezeska: Karolina Westberg

Dyrektorka sportowa: Therese Sjögran

Zarząd: Hans Andersson, Emelie Condrup, Johan Glennmo, Anna Heide, Lotti Jænecke, Kenny Jönsson, Pirkko Kyllönen, Dan Magnusson, Karin Jarl Månsson, Erika Nettrander, Anna Nystedt, Daniel Persson, Dzijat Redzep, Per Trydling

Trenerzy: Jonas Eidevall, Renée Slegers

Asystenci: Kenneth Mattsson, Patrick Winqvist

Sztab medyczny: Lisbeth Jönsson, Tina Lindqvist, Malin Lundgren, Elina Maleki, Suad Mujkovic


KADRA 2021:

01

02

03

04


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s