Kadra na USA

contentmedium

Michelle De Jongh znalazła się wśród powołanych do kadry A (Fot. Bildbyrån)

7. listopada w Ohio czeka nas bardzo nietypowy mecz. Dla naszych rywalek będzie on stanowił nowe otwarcie po zakończeniu trwającego w zasadzie nieprzerwanie od francuskiego mundialu Victory Tour, a na ławce trenerskiej kadry USA zadebiutuje nowy selekcjoner. Dla nas będzie on natomiast czymś na kształt własnego, jednorazowego Victory Tour, którym to podsumujemy niemal perfekcyjny rok szwedzkiej piłki reprezentacyjnej. Rok okraszony medalem mistrzostw świata, olimpijską kwalifikacją i wreszcie kompletem punktów w eliminacjach EURO 2021 – powiedzmy sobie szczerze, że dwanaście miesięcy temu nawet najwięksi optymiści nie kreślili aż tak radosnego scenariusza. Na boisku w Columbus my będziemy więc wykonywać piękną rundę honorową (i oby była ona przynajmniej tak efektowna jak poprzednie mecze w wykonaniu zespołu Petera Gerhardssona), ale oczywiście nawet w tak wyjątkowych okolicznościach spróbujemy jak najwięcej z tego starcia wyciągnąć. W końcu okazja sprawdzenia się na tle najlepszej drużyny świata, na dodatek rozpoczynającej właśnie misję Tokio 2020, nie trafia się codziennie.

W tej chwili oczy szwedzkich kibiców piłkarskich zwrócone są przede wszystkim na areny Damallsvenskan oraz Elitettan, gdzie już w najbliższy weekend poznamy wszystkie rozstrzygnięcia sezonu 2019. Ligowe mecze z zainteresowaniem obserwuje najwyraźniej także sztab reprezentacji, czego efektem może być na przykład powołanie dla niezmiennie błyszczącej w barwach rewelacyjnego Vittsjö Michelle De Jongh. Miejsca w lecącym za Atlantyk samolocie nie zabraknie ponadto dla rekonwalescentki Jessiki Samuelsson, a także dla siedemnastoletniej Hanny Bennison, nie przez przypadek nazywanej największym talentem szwedzkiego futbolu od czasów Stiny Blackstenius. Poza tym, w powołaniach Gerhardssona trudno doszukać się większych niespodzianek, a nieobecność byłych i obecnych gwiazd niemieckiej Bundesligi (Fischer, Rolfö, Ilestedt) motywowana jest problemami zdrowotnymi wymienionych piłkarek. Pozostaje zatem mieć nadzieję, że cała trójka upora się z kontuzjami i po Nowym Roku będzie już w pełni gotowa do gry.


Kadra na mecz z USA:

Bramkarki: Jennifer Falk (Göteborg), Hedvig Lindahl (Wolfsburg), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Chelsea), Nathalie Björn (Rosengård), Magdalena Eriksson (Chelsea), Hanna Glas (PSG), Emma Kullberg (Örebro), Jessica Samuelsson (Rosengård), Linda Sembrant (Juventus)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Tacon), Hanna Bennison (Rosengård), Michelle De Jongh (Vittsjö), Lina Hurtig (Linköping), Julia Karlernäs (Piteå), Caroline Seger (Rosengård), Julia Zigiotti (Göteborg)

Napastniczki: Anna Anvegård (Rosengård), Stina Blackstenius (Linköping), Pauline Hammarlund (Göteborg), Sofia Jakobsson (Tacon), Madelen Janogy (Piteå), Loreta Kullashi (Eskilstuna)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s