Kadra na MŚ 2019

vmtrupp_hero_1920px

Doczekaliśmy się! Wczoraj o godzinie 18:30 selekcjoner Peter Gerhardsson ogłosił nazwiska 23 piłkarek, które w czerwcu i miejmy nadzieję także w lipcu reprezentować będą Szwecję na francuskim mundialu. Zgodnie z przewidywaniami, sensacji na ostatniej prostej nie było, choć – w przeciwieństwie na przykład do turnieju w Kanadzie – właściwe wskazanie wszystkich zawodniczek nie było tym razem wyłącznie formalnością. Nie będziemy jednak podążać tropem kilku innych nacji (szczególnie gorące pozdrowienia dla sąsiadów z zachodu!), które w tak ważnym momencie najwięcej uwagi poświęcały nieobecnym. Każdy z nas miał oczywiście swoje osobiste typy, ale decyzją sztabu szkoleniowego zarówno dzisiejszy wieczór, jak i kilka najbliższych tygodni należeć będzie do tej konkretnej 23. Pozostaje więc tylko powiedzieć tradycyjne lycka till i wspierać tę wyselekcjonowaną przez minione dwa lata grupę ze wszystkich sił, gdyż już wiele razy przekonywaliśmy się, że ten zespół na to naprawdę zasługuje. Mamy drużynę nieobliczalną, gotową do tego, aby w decydującym momencie skutecznie rzucić wyzwanie każdemu rywalowi, ale warto pamiętać, że w ewentualnej fazie pucharowej mierzyć będziemy się wyłącznie z silniejszymi od siebie. Na szczegółową analizę, jak i na indywidualne prezentacje przyjdzie jednak czas po próbie generalnej z Koreą Południową, a póki co raz jeszcze pogratulujmy wybrankom Petera Gerhardssona, które już za nieco ponad dwa tygodnie wylecą samolotem do Rennes, aby na boiskach Francji napisać swój – oby długi i pełen radosnych uniesień – rozdział w historii szwedzkiej kadry narodowej.


Kadra Szwecji na MŚ 2019 w piłce nożnej:

Bramkarki: Jennifer Falk (Göteborg), Hedvig Lindahl (Chelsea), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Chelsea), Nathalie Björn (Rosengård), Magdalena Eriksson (Rosengård), Nilla Fischer (Wolfsburg), Hanna Glas (PSG), Amanda Ilestedt (Turbine), Linda Sembrant (Montpellier)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Linköping), Lina Hurtig (Linköping), Julia Roddar (Göteborg), Fridolina Rolfö (Bayern), Elin Rubensson (Göteborg), Caroline Seger (Rosengård), Olivia Schough (Djurgården), Julia Zigiotti (Göteborg)

Napastniczki: Anna Anvegård (Växjö), Stina Blackstenius (Linköping), Sofia Jakobsson (Montpellier), Madelen Janogy (Piteå), Mimmi Larsson (Linköping)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s