Podsumowanie 19. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 19. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Piteå 4-2 Linköping. O tym meczu powiedziano i napisano już chyba wszystko. Świetne tempo, wiele dynamicznych zwrotów akcji i wreszcie niezwykle cenne zwycięstwo gospodyń na oczach wypełnionej po brzegi LF Areny. Rzeczą, na którą nie wszyscy zwrócili być może uwagę (i słusznie, gdyż naprawdę trudno było oderwać wzrok od murawy) mogła być pozycja, w której większą część ostatniej fazy meczu obejrzał Stellan Carlsson. Charakterystyczny przyklęk à la Paul Riley sprawdził się w Północnej Karolinie, więc czemu podobnie nie miałoby być i pod kołem podbiegunowym? Szkoleniowiec z Piteå z pewnością także nie miałby nic przeciwko.

Najładniejszy gol: Julia Tunturi (Eskilstuna). W 51. minucie meczu przeciwko Djurgården Mimmi Larsson przeprowadziła indywidualny rajd, który w zasadzie powinien zamknąć temat najbardziej efektownego gola kolejki. Innego zdania była jednak Julia Tunturi i dosłownie chwilę później, mierzonym strzałem w okienko zza pola karnego, pozbawiła swoją klubową koleżankę tego wyróżnienia. Rozgrywająca dopiero drugi mecz w Damallsvenskan Jennifer Pelley mogła w tamtej chwili zacząć się zastanawiać, czy w tej lidze zawsze strzelają tak spektakularnie.

Najlepsza piłkarka: Julia Karlernäs (Piteå). Być może nie jest najlepszą piłkarsko zawodniczką biegającą po boiskach Damallsvenskan, ale pod wodzą Stellana Carlssona gra na sto procent swojego potencjału. W niezwykle ważnym meczu z Linköping znów zrobiła użytek z tego, co potrafi najlepiej, dzięki czemu dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń i to w dużym stopniu dzięki niej trzy punkty pozostały w Norrbotten. Jeśli Peter Gerhardsson też będzie potrafił zrobić użytek z jej największych atutów (a wiemy, że selekcjoner jak mało kto potrafi to robić), to 24-latka z Torsby może stać się naprawdę ciekawą opcją dla reprezentacji.


18. kolejka w liczbach:

Gole: 23  (średnia 3.83 / mecz)

Rzuty karne: 1  (wykorzystany)

Żółte kartki: 6

Czerwone kartki: 1

Najwyższa frekwencja: 2 789  (Piteå – Linköping)

Najniższa frekwencja: 118  (Limhamn Bunkeflo – Växjö)

Najszybszy gol: Nina Jakobsson (Piteå) – 6. minuta (vs. Linköping)

Najpóźniej strzelony gol: Julia Welin (Limhamn Bunkeflo) – 90+5. minuta (vs. Växjö)


Jedenastka kolejki:

TEAM_19

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s