Podsumowanie 12. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 12. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Kristianstad 2-2 Djurgården. Zwrotów akcji było we wschodniej Skanii więcej niż w dobrym kinie, ale w pełni szczęśliwego zakończenia nie doczekała się niestety żadna z ekip. Nieco bardziej ukontentowane murawę opuszczały jednak zawodniczki ze Sztokholmu, które w doliczonym czasie gry wyszarpały na trudnym terenie jeden punkt. Jedynym pocieszeniem dla gospodyń może być natomiast fakt, że wciąż kontynuują one passę meczów bez porażki na swoim nowym stadionie.

Najładniejszy gol: Alice Nilsson (Kristianstad). Stałe fragmenty gry to od pewnego czasu bardzo silna broń zespołu z Kristianstad, ale zazwyczaj w takich sytuacjach na listę strzelczyń wpisuje się ktoś z tercetu Ivarsson – Carlsson – Chikwelu. Tym razem Belgijka Schryvers dośrodkowała jednak idealnie na głowę swojej kapitanki, a ta w niezwykle efektowny sposób pokonała dobrze dysponowaną Gudbjörg Gunnarsdottir. Jak widać, gole po centrach spod linii bocznej również potrafią zachwycić.

Najlepsza piłkarka: Catherine Joan Bott (Vittsjö). Debiuty nigdy nie są łatwe. Jeśli przytrafiają się w środku sezonu, to poziom trudności dodatkowo wzrasta jeszcze o kilka poziomów. Defensorka z Nowej Zelandii udowodniła jednak, że nawet w takich okolicznościach można rozegrać niemal perfekcyjne spotkanie. Awaryjne zastępstwo za Genessee Daughetee okazało się strzałem w przysłowiową dziesiątkę, a Thomas Mårtensson i Matt Ross z pewnością nie mieliby nic przeciwko temu, gdyby i pozostałe letnie transfery okazały się tak znaczącymi wzmocnieniami.


12. kolejka w liczbach:

Gole: 15  (średnia 2.50 / mecz)

Rzuty karne: 0

Żółte kartki: 8

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 2 597  (Linköping – Vittsjö)

Najniższa frekwencja: 189  (Limhamn Bunkeflo – Piteå)

Najszybszy gol: Michelle De Jongh (Vittsjö) – 15. minuta (vs. Linköping)

Najpóźniej strzelony gol: Kim Sundlöv (Djurgården) – 90+1. minuta (vs. Kristianstad)


Jedenastka kolejki:

TEAM_12

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s