Podsumowanie 10. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 10. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Piteå 1-4 Vittsjö. Przed meczem można było przypominać, że Piteå w ostatnich miesiącach nie potrafiło znaleźć sposobu na zespoły ze Skanii, ale prawda jest taka, że aż tak fenomenalnej postawy drużyny Matta Rossa i Thomasa Mårtenssona nie spodziewał się chyba nikt. Tymczasem, przy akompaniamencie ulewnego deszczu, Sällström, Klinga, De Jongh, Adolfsson i spółka dały wciąż urzędującemu liderowi z Norrbotten prawdziwą lekcję futbolu, choć to gospodynie jako pierwsze zdobyły w tym starciu gola. Później strzelały jednak już wyłącznie przyjezdne, a nastroje zziębniętych kibiców na LF Arenie z minuty na minutę stawały się coraz bardziej minorowe.

Najładniejszy gol: Iva Landeka (Rosengård). Gol na otarcie łez? Nawet nie, gdyż trafienie chorwackiej pomocniczki nie pozwoliło dziesięciokrotnym mistrzyniom Szwecji ugrać w stolicy choćby punktu. W tej kategorii nie miało jednak sobie równych, a fani z Malmö mogą tylko żałować, że Landeka podobną skutecznością nie wykazała się pół godziny wcześniej, gdy ustawiła sobie futbolówkę na jedenastym metrze.

Najlepsza piłkarka: Emma Holmgren (Hammarby). Gdyby ktoś półtora roku temu powiedział, że Hammarby trzy razy z rzędu pokona w rozgrywkach ligowych Rosengård, w najlepszym razie zostałby uznany za szaleńca. Piłkarki ze Sztokholmu udowodniły nam jednak, że niemożliwe nie istnieje, a do kolejnego triumfu nad zdecydowanie bardziej utytułowanym rywalem poprowadziła swój zespół właśnie Holmgren. 21-latka z Uppsali w niezwykle efektowny sposób zatrzymała karnego Landeki oraz strzał Mittag z najbliższej odległości i jeśli jej rozwój w najbliższych latach znacząco nie wyhamuje, to o obsadę reprezentacyjnej bramki po Hedvig Lindahl możemy być całkowicie spokojni.


10. kolejka w liczbach:

Gole: 24  (średnia 4.00 / mecz)

Rzuty karne: 3  (2 wykorzystane)

Żółte kartki: 10

Czerwone kartki: 1

Najwyższa frekwencja: 1 023  (Piteå – Vittsjö)

Najniższa frekwencja: 136  (Limhamn Bunkeflo – Eskilstuna)

Najszybszy gol: Natasha Dowie (Linköping) – 3. minuta (vs. Kalmar)

Najpóźniej strzelony gol: Rebecka Blomqvist (Göteborg) – 90+3. minuta (vs. Växjö)


Jedenastka kolejki:

TEAM_10

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s