Podsumowanie 9. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 9. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Rosengård 1-2 Linköping. Ależ to było widowisko! Linköping jechał do Skanii rozbity i targany licznymi problemami, ale na boisku w Malmö udowodnił, że mistrza nigdy nie wolno lekceważyć. Henrik Jensen wygrał taktyczny pojedynek z Jonasem Eidevallem, a Natasha Dowie przeprowadziła rajd, którego ona sama i wszyscy kibice na trybunach nie zapomną bardzo długo. Odrodzenie obrończyń tytułu? Tego ogłaszać jeszcze nie będziemy, ale zwycięstwo na terenie głównego faworyta ligi to wyczyn, obok którego nie można przejść obojętnie.

Najładniejszy gol: Emma Jansson (Hammarby). Mecz w Kalmar kojarzyć będzie się nam przede wszystkim z wszelkimi możliwymi anomaliami pogodowymi oraz z kapitalnym strzałem Emmy Jansson. Była piłkarka Örebro najpierw zdjęła pajęczynę z bramki Tove Enblom uderzeniem zza pola karnego, a następnie zaprezentowała wraz z Julią Zigiotti efektowną cieszynkę, za którymi nota bene zdążyliśmy się już stęsknić.

Najlepsza piłkarka: Emma Lind (Limhamn Bunkeflo). Prawdą jest, że ekipa ze Skanii nie wygrałaby w Växjö gdyby nie fatalne zachowanie Katie Fraine, która w 82. minucie podała piłkę pod nogi Mii Persson, ale nie możemy zapominać, że zdecydowanie największy udział w zwycięstwie Limhamn Bunkeflo miała zupełnie inna bramkarka. Emma Lind popisała się na Myresjöhus Arenie pięcioma klasowymi interwencjami, wobec których bezradna była nawet niezwykle bramkostrzelna w ostatnich tygodniach Anna Anvegård. Jeśli klasową golkiperkę rzeczywiście poznajemy po tym, że potrafi wybronić swojej drużynie ważny mecz, to Lind pokazała, że ten warunek niewątpliwie spełnia.


9. kolejka w liczbach:

Gole: 15  (średnia 2.50 / mecz)

Rzuty karne: 2  (1 wykorzystany)

Żółte kartki: 10

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 937  (Rosengård – Linköping)

Najniższa frekwencja: 263  (Kalmar – Hammarby)

Najszybszy gol: Julia Zigiotti (Hammarby) – 11. minuta (vs. Kalmar)

Najpóźniej strzelony gol: Alexandra Lindberg (Hammarby) – 88. minuta (vs. Kalmar)


Jedenastka kolejki:

TEAM_9

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s