Podsumowanie 8. kolejki

dam.png

Czas na podsumowanie 8. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Piteå 0-1 Rosengård. Wybór po prostu nie mógł być inny. Na Lombia IP w Kirunie napisała się historia szwedzkiego futbolu, a obie ekipy zaprezentowały nam naprawdę godną reklamę Damallsvenskan. Po ostatnim gwizdku bardziej zadowoleni mogli być fani z Malmö, którzy po przejechaniu ponad 1800 kilometrów obejrzeli na dalekiej Pólnocy zwycięstwo swojego zespołu. Najwięcej powodów do radości dała im Sanne Troelsgaard, gdyż to właśnie zdobyty w niecodziennych okolicznościach (pechowe wybicie June Pedersen) gol reprezentantki Danii przesądził o końcowym wyniku. Tak to już w futbolu bywa – szczęście jednych nieodłącznie wiąże się z niepowodzeniem drugich.

Najładniejszy gol: Anna Anvegård (Växjö). Jeśli strzela się hat-tricka, to niewątpliwie maksymalizuje się swoje szanse na zwycięstwo akurat w tej kategorii. Mówiąc jednak całkiem poważnie, drugi gol napastniczki ze Småland najzwyczajniej nie pozostawił nam wielkiego wyboru. Jasne, defensywa Kristianstad próbowała uskuteczniać na Myresjöhus Arenie krycie na odległość, ale precyzji Anvegård zwyczajnie nie można nie docenić.

Najlepsza piłkarka: Anna Anvegård (Växjö). Jeśli ktoś przed sezonem zastanawiał się, czy przeskok z Elitettan do Damallsvenskan nie okaże się zbyt trudny dla 21-letniej napastniczki, to w sobotę dostał na to pytanie odpowiedź. Nie chodzi tu tylko o trzy gole Anvegård w starciu z mocnym rywalem (choć one niewątpliwie budzą szacunek!), ale o ogólną ocenę jej występu. Zawodniczka, która na poziomie pierwszej ligi zadebiutowała zaledwie dwa miesiące temu zagrała tak mądrze i dojrzale, że po niemal każdym jej zagraniu ręce składały się do oklasków. Dziękujemy i prosimy o więcej!


8. kolejka w liczbach:

Gole: 13  (średnia 2.17 / mecz)

Rzuty karne: 1  (wykorzystany)

Żółte kartki: 6

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 2 296  (Piteå – Rosengård)

Najniższa frekwencja: 218  (Limhamn Bunkeflo – Kalmar)

Najszybszy gol: Madeleine Tegström (Hammarby) – 6. minuta (vs. Vittsjö)

Najpóźniej strzelony gol: I. Sigurdardottir (Djurgården) – 90+1. minuta (vs. Linköping)


Jedenastka kolejki:

TEAM_8

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam.png

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s