Podsumowanie 5. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 5. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Kristianstad 2-0 Rosengård. Mecz, którego w Kristianstad nie zapomną bardzo, bardzo długo. Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa drużyna z Malmö została nie tylko zatrzymana, ale wręcz zdemolowana przez mniej utytułowanego, lokalnego rywala. Niby wiedzieliśmy, że derby rządzą się własnymi prawami, ale w żadnym razie nie spodziewaliśmy się oglądać aż tak bezradnych i zdezorientowanych gwiazd Rosengård. Taki, a nie inny obraz meczu był jednak wyłącznie zasługą fenomenalnej postawy podopiecznych Elisabet Gunnarsdottir, które nie tylko wymyśliły plan na pokonanie najlepszej ekipy w kraju, ale jeszcze potrafiły go z żelazną konsekwencją zrealizować.

Najładniejszy gol: Julia Roddar (Göteborg). Wprawdzie w słownikach piłkarskich (w przeciwieństwie do tych koszykarskich) nie istnieje coś takiego jak strzał za trzy punkty, ale trafienie Julii Roddar doprawdy trudno nazwać inaczej. Pomocniczka Göteborga przymierzyła zza linii pola karnego w samo okienko bramki Shannon Lynn i to właśnie jej uderzenie sprawiło, że zespół Marcusa Lantza zgarnął w Vittsjö pełną pulę.

Najlepsza piłkarka: Ogonna Chukwudi (Kristianstad). To ona postawiła pieczęć na derbowym zwycięstwie Kristianstad, o którym powiedziano i napisano już chyba wszystko. Gol z 54. minuty był jednak tylko wspaniałym podsumowaniem fenomenalnego występu nigeryjskiej skrzydłowej, która zaprezentowała nam nie tylko doskonale znane obserwatorom Damallsvenskan walory ofensywne, ale również tytaniczną pracę w defensywie. To właśnie Chukwudi była pierwszą przeszkodą, z którą piłkarki Rosengård musiały zmierzyć się przy próbach konstruowania ataków i nierzadko nie potrafiły znaleźć na nią sposobu.


5. kolejka w liczbach:

Gole: 16  (średnia 2.67 / mecz)

Rzuty karne: 2  (oba wykorzystane)

Żółte kartki: 15

Czerwone kartki: 1

Najwyższa frekwencja: 1 957  (Eskilstuna – Växjö)

Najniższa frekwencja: 274  (Limhamn Bunkeflo – Linköping)

Najszybszy gol: Elsa Karlsson (Kalmar) – 1. minuta (vs. Djurgården)

Najpóźniej strzelony gol: Julia Zigiotti (Hammarby) – 90+2. minuta (vs. Piteå)


Jedenastka kolejki:

TEAM_5

Klasyfikacja strzelczyń:

SKYTTE

Klasyfikacja asystentek:

ASSIST

Komplet wyników:

 

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s