Kadra na Węgry

convert

Fot. Bildbyrån

Bądźmy szczerzy – ani przez moment nie spodziewaliśmy się, że ogłoszenie przez Petera Gerhardssona nazwisk 23 piłkarek powołanych na kwietniowy mecz z Węgrami wywoła w Szwecji trzęsienie ziemi. Do czwartego boju w eliminacjach francuskiego mundialu kadra przystąpi bowiem w bardzo zbliżonym składzie do tego, który niespełna dwa tygodnie temu okazał się najlepszy w Pucharze Algarve, a jedyną godną odnotowania zmianą jest powrót do reprezentacji zawodniczek, które nie pojechały na portugalskie zgrupowanie ze względu na kontuzje (Banusic, Hurtig) oraz sprawy rodzinne (Fischer). Delikatnym zaskoczeniem może być dla niektórych nieobecność na liście nazwisk Lorety Kullashi czy Filippy Angeldahl, ale był to akurat przemyślany ruch ze strony sztabu szkoleniowego. Obie wymienione zawodniczki mają bowiem swoje zadania w kadrach młodzieżowych, choć oczywiście nie możemy wykluczyć, że w przypadku wystąpienia ewentualnych urazów jedna z nich zostanie ostatecznie dowołana.

Póki co, Gerhardsson nie ma jednak takich dylematów, a możliwość rozegrania pierwszego po wielomiesięcznej przerwie meczu o punkty napawa go ogromną radością. Selekcjoner zdaje sobie sprawę, że kwietniowy mecz z Węgrami będzie różnić się od październikowego starcia z tym samym rywalem, ale ma nadzieję, że powołane przez niego piłkarki sprostają zadaniu i powrócą do Szwecji bogatsze o trzy punkty. Obecnie Węgry grają znacznie lepiej niż jesienią, zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Niedawno zagrały całkiem niezły mecz przeciwko Korei Północnej i nie możemy zapominać, że teraz będą mogły skorzystać z ważnych piłkarek, które wtedy nie mogły zagrać przeciwko nam. U nas też konkurencja jest jednak coraz większa i wierzę, że wyselekcjonowana przeze mnie grupa będzie w stanie zapewnić nam zwycięstwo nad Węgierkami – podsumował Gerhardsson. I doprawdy trudno w tym aspekcie z nim polemizować.


Kadra na Węgry:

Bramkarki: Hilda Carlén (Linköping), Hedvig Lindahl (Chelsea), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Chelsea), Mia Carlsson (Kristianstad), Magdalena Eriksson (Chelsea), Nilla Fischer (Wolfsburg), Hanna Glas (Eskilstuna), Amanda Ilestedt (Turbine), Anna Oskarsson (Linköping), Linda Sembrant (Montpellier)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Linköping), Hanna Folkesson (Rosengård), Lina Hurtig (Linköping), Julia Roddar (Göteborg), Fridolina Rolfö (Bayern), Elin Rubensson (Göteborg), Olivia Schough (Göteborg), Caroline Seger (Rosengård)

Napastniczki: Marija Banusic (Linköping), Stina Blackstenius (Montpellier), Sofia Jakobsson (Montpellier), Mimmi Larsson (Eskilstuna)

Mecz eliminacyjny Węgry – Szwecja odbędzie się 5. kwietnia o godzinie 18:00 na obiektach otwartego w listopadzie minionego roku nowoczesnego kompleksu sportowego Haladas w Szombathely.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s