Szczęśliwego Nowego Roku

emotions-2975396_960_720

Korzystając z okazji, że już za kilkanaście godzin oficjalnie przywitamy rok 2018, chciałbym złożyć wszystkim czytelnikom Szwedzkiej Piłki najserdeczniejsze i najszczersze życzenia szczęścia, pomyślności i wielu wspaniałych, sportowych emocji podczas nadchodzących dwunastu miesięcy. Wprawdzie w najbliższym roku nie będziemy mieli okazji emocjonować się wielką, piłkarską imprezą w wydaniu reprezentacyjnym, ale nie zapominajmy, że kadrę Petera Gerhardssona już za chwilę czekają decydujące boje w walce o bilety na francuski mundial. Czy po raz ósmy (a wliczając chiński turniej z 1988 roku – dziewiąty) z rzędu najważniejszy turniej czterolecia odbędzie się z udziałem szwedzkich piłkarek? Oby tak właśnie się stało!

Wiele ciekawych rozstrzygnięć z pewnością znów przyniosą nam rozgrywki ligowe. Ostatnie dwa sezony to seria sensacyjnych wyników zarówno w Damallsvenskan, jak i w Elitettan. Czy tym razem wszystko wróci do normy i potoczy się według najbardziej prawdopodobnego scenariusza? A może boisko raz jeszcze skutecznie zweryfikuje wszelkie papierowe przewidywania? Co by się nie stało – wszystkim klubom warto kibicować i życzyć powodzenia, gdyż sukces któregokolwiek z nich będzie wspaniałym kołem zamachowym dla całej dyscypliny.

Mam nadzieję, że w 2018 roku będziecie jeszcze częściej zaglądać na Szwedzką Piłkę, a mogę obiecać, że czas spędzony tutaj nie będzie czasem straconym. Nowy rok tradycyjnie otworzymy rankingiem 50 najlepszych piłkarek ostatnich dwunastu miesięcy (spodziewajcie się go już w okolicach najbliższego weekendu), a więc od samego początku będzie równie interesująco, co kontrowersyjnie. W kolejnych tygodniach postaram się zaskoczyć Was kolejnymi sympatycznymi niespodziankami, a tę największą ogłoszę już bardzo, bardzo niedługo, więc warto zachować czujność. Póki co, bez względu na to w której strefie czasowej przywitacie nadejście Nowego Roku, życzę wam dziś wieczorem dobrej zabawy. Bez względu na to, jak udane były dla was ostatnie miesiące, warto zakończyć obecny rok przynajmniej tak efektownie, jak Kristianstad kończył w nim swoje ofensywne akcje.

Szczęśliwego Nowego Roku!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s