Kadra na Danię, Węgry i Norwegię

bigOriginal

Swoją postawą w lidze Julia Roddar z pewnością zasłużyła na powołanie (Fot. Emil Langvad)

Październikowe mecze z Danią i Węgrami mogą albo znacząco przybliżyć nas do francuskich finałów, albo już na początku eliminacji mocno skomplikować sytuację w grupie. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę Peter Gerhardsson, który ogłosił dziś nazwiska zawodniczek powołanych na te dwa niezwykle istotne mecze. Zaskoczenia? Chyba można do nich zaliczyć brak Malin Diaz oraz Tove Almqvist, gdyż wydaje się, że przynajmniej jedna z nich powinna znaleźć się w kadrze. Selekcjoner postanowił jednak raz jeszcze zaufać zawodniczkom, które miał okazję obserwować podczas obozu w Chorwacji, ponieważ – jak sam twierdzi – w tej chwili nie jest dobry moment na większe eksperymenty. Dobrą informacją jest jednak z pewnością dostrzeżenie grającej na co dzień w Kvarnsveden Julii Roddar, które pokazuje, że w przeciwieństwie do wielu poprzedników, Gerhardsson potrafi nagrodzić zaproszeniem do reprezentacji piłkarki dobrze prezentujące się w lidze. Oczywiście, trudno spodziewać się, aby pomocniczka z Dalarny na Gamla Ullevi wybiegła w wyjściowej jedenastce, ale nie mamy wątpliwości, że takie powołanie może jedynie pomóc będącej jedną z największych odkryć Damallsvenskan w tym sezonie 25-latce.

Kadra na Danię i Węgry:

Bramkarki: Hilda Carlén (Piteå), Hedvig Lindahl (Chelsea), Zecira Musovic (Rosengård)

Obrończynie: Jonna Andersson (Linköping), Emma Berglund (PSG), Mia Carlsson (Kristianstad), Magdalena Eriksson (Chelsea), Nilla Fischer (Wolfsburg), Amanda Ilestedt (Turbine), Jessica Samuelsson (Arsenal), Linda Sembrant (Montpellier)

Pomocniczki: Kosovare Asllani (Linköping), Hanna Folkesson (Rosengård), Lina Hurtig (Linköping), Julia Roddar (Kvarnsveden), Elin Rubensson (Göteborg), Johanna Rytting Kaneryd (Djurgården), Caroline Seger (Rosengård), Julia Spetsmark (Örebro)

Napastniczki: Marija Banusic (Linköping), Stina Blackstenius (Montpellier), Mimmi Larsson (Eskilstuna), Fridolina Rolfö (Bayern)

Podczas dzisiejszej konferencji oficjalnie potwierdzono również daty dwóch meczów towarzyskich, które w najbliższych miesiącach czekają reprezentację Szwecji. 27. listopada podopieczne Petera Gerhardssona zmierzą się z Francją, natomiast 21. stycznia czeka je pojedynek z RPA. Oba spotkania zostaną rozegrane na terenie rywali.


W październiku w akcji ponownie zobaczymy także będącą bezpośrednim zapleczem pierwszej reprezentacji kadrę U-23. Drużyna prowadzona przez Anneli Andersén oraz Callego Barrlina zmierzy się w Gävle z Norwegią i jeśli ktoś ma możliwość wybrać się na to spotkanie, to nie powinien żałować wyboru. Grupa powołanych piłkarek prezentuje się bowiem niezwykle interesująco, co ostatnimi czasy wcale nie było regułą w przypadku szwedzkich młodzieżówek.

Kadra na Norwegię:

Bramkarki: Matilda Haglund (Linköping), Emma Holmgren (Hammarby)

Obrończynie: Emelie Andersson (Örebro), Ronja Aronsson (Piteå), Nathalie Björn (Eskilstuna), Anna Oskarsson (Linköping), Emma Pennsäter (Brøndby), Amanda Persson (Vittsjö), Sofia Wännerdahl (Limhamn Bunkeflo)

Pomocniczki: Tove Almqvist (Linköping), Fanny Andersson (Örebro), Filippa Angeldahl (Hammarby), Elin Bragnum (Piteå), Michelle De Jongh (Örebro), Malin Diaz (Eskilstuna)

Napastniczki: Anna Anvegård (Växjö), Pauline Hammarlund (Göteborg), Emma Jansson (Örebro)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s