Nadeshiko nad Bałtykiem

Hanne Gråhns, jedna z niewielu piłkarek Örebro, które mogą zaliczyć początek obecnego sezonu do udanych, uzupełniła skład reprezentacji na mecze z Polską i Mołdawią. Dodatkowe powołanie dla prawej defensorki, która w seniorskiej kadrze nie rozegrała póki co ani minuty, jest oczywiście bezpośrednią konsekwencją urazu Jessiki Samuelsson, choć zawodniczka Linköping cały czas pozostaje do dyspozycji selekcjonerki. W ostatnich tygodniach w wybornej dyspozycji znajduje się także aspirująca do gry na prawej flance Lina Nilsson, więc pomimo przejściowych problemów, akurat o obsadę tej pozycji nie powinniśmy się przesadnie martwić.

Po weekendowych meczach ligowych, wszystkie kadrowiczki z ligi szwedzkiej zameldowały się wczoraj w Göteborgu, gdzie na dobre rozpoczęły się przygotowania do czekającego nas w najbliższych dniach eliminacyjnego dwumeczu. Niestety, z powodu kontuzji stopy indywidualnie ćwiczyła Linda Sembrant i jej występ w spotkaniu przeciwko Polsce stoi pod dużym znakiem zapytania. Czasami nie wszystko wygląda tak, jak sobie tego życzymy. Decyzję co do występu Lindy podejmiemy jutro. – tak do sprawy urazu stoperki Montpellier odniosła się Pia Sundhage. Jeśli Sembrant nie zdąży wykurować się na czas, to niewykluczone, że w Łodzi od pierwszej minuty zobaczymy na boisku doskonale znający się ze wspólnych występów w Rosengård duet Berglund – Ilestedt.

******

Reprezentacja Japonii będzie rywalem naszych piłkarek w meczu będącym ostatnim testem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Brazylii. Pojedynek z wicemistrzyniami świata zaplanowano na 21. lipca, a więc już po ogłoszeniu nazwisk osiemnastu piłkarek, które znajdą się w samolocie odlatującym do Rio. Mecz z drużyną Asako Takakury będzie punktem kulminacyjnym pięciodniowego zgrupowania w Kalmar, gdyż to właśnie w tej nadmorskiej miejscowości odbędzie się pierwszy etap przygotowań do sierpniowego turnieju. Wszystkich, którzy nie wybierają się do Brazylii, a chcieliby osobiście pożegnać reprezentację udającą się na Igrzyska, gorąco zapraszamy więc nad Bałtyk. Rywalizacja Szwecji z Japonią będąca przy okazji konfrontacją dwóch odmiennych stylów, to zawsze gwarancja wspaniałej, piłkarskiej uczty.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s