Trening w Malmö, Rosengård liderem

Spotkanie w Malmö rozpoczęło się o godzinie 19:00, ale piłkarki z Piteå wyglądały, jakby dopiero tuż przed pierwszym gwizdkiem ktoś wybudził je z głębokiego snu i kazał wyjść na boisko. Nic więc dziwnego, że Rosengård potrzebował zaledwie trzech minut, aby za sprawą Lieke Martens otworzyć wynik meczu. Lewoskrzydłowa z Holandii minęła kolejno Helin, Aronsson, Löfqvist i Lövgren, które niczym slalomowe tyczki stały nieruchomo na jej drodze, a następnie miała jeszcze dostatecznie dużo czasu, aby przymierzyć idealnie tuż przy słupku, nie dając Carlen najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Jeśli ktoś spodziewał się, że szybko stracony gol wybudzi zawodniczki z Piteå z drzemki, ten srodze się pomylił. Piłkarki z północy kraju do dziewięćdziesiątej minuty sprawiały bowiem wrażenie ospałych i niezdolnych do chociażby podjęcia walki z bojowo nastawioną drużyną z Malmö. Wspominane wielokrotnie magia i entuzjazm, które jesienią ubiegłego roku pozwoliły podopiecznym Stellana Carlssona wdrapać się na ligowe podium, były dziś w starciu z obrońcą mistrzowskiego tytułu całkowicie nieefektywne. Jack Majgaard skutecznie wytrącił gościom z rąk największe atuty, sprawiając, że w środowy wieczór Ellen Löfqvist znów wyglądała jak trzecioligowa piłkarka, a Felicia Karlsson jak zawodniczka, która do niedawna w dniu meczowym więcej czasu niż na boisku spędzała na trybunach.

Ewentualna porażka z mistrzem kraju była oczywiście w Piteå “wliczona w koszty”, ale styl, w jakim została poniesiona, powinien być dla Carlssona pierwszym sygnałem ostrzegawczym. Już w najbliższą niedzielę na LF Arenę przyjedzie bowiem podbudowane pierwszym ligowym zwycięstwem Djurgården i ten mecz wcale nie musi być dla gospodyń spacerkiem. Beniaminek ze stolicy jest rzecz jasna drużyną znajdującą się jak najbardziej w zasięgu piłkarek z Piteå, ale pod warunkiem, że te ostatnie złapią w końcu odpowiedni rytm, którego na chwilę obecną rozpaczliwie szukają. W Norrbotten liczą także na to, że z tygodnia na tydzień zwyżkować będzie forma Ikidi oraz Pedersen – dwóch zawodniczek, bez których ubiegłoroczny sezon nie miałby aż tak wspaniałego zakończenia.

Dziś wieczorem nie możemy jednak deprecjonować osiągnięcia Rosengård, gdyż nie jest tak, że piłkarki z Malmö były silne wyłącznie słabością rywalek. Mistrz kraju w końcu zagrał jak na mistrza przystało i odniósł całkowicie zasłużone zwycięstwo, które mogło być jeszcze bardziej okazałe gdyby pani Malin Johansson rzetelnie wypełniała swoje obowiązki (gospodyniom należały się dwa rzuty karne). Klasą dla siebie była rzecz jasna najlepsza na placu gry Lieke Martens, ale niemal wszystkie zawodniczki Rosengård mogły opuszczać murawę z poczuciem dobrze wykonanego zadania. Wydarzeniem dnia był z pewnością okraszony efektownym golem powrót Amandy Ilestedt. Stoperka, która zanim jej kariera została poważnie wyhamowana przez kontuzje była nazywana największym talentem szwedzkiej piłki, zagrała w wyjściowej jedenastce klubu z Malmö po sześciu miesiącach przerwy i przypomniała się kibicom w najlepszy możliwy sposób. Kolejny raz świetną partię rozegrała Masar, w szwedzkiej lidze na dobre zaaklimatyzowała się Salmi, a Wieder znów udowodniła, że wychowanka Rosengård wcale nie musi stanowić w drużynie gwiazd najsłabszego ogniwa.

Czterobramkowe zwycięstwo sprawiło, że piłkarki z Malmö zostały nowymi liderkami rozgrywek, lepszym stosunkiem bramek wyprzedzając Linköping. Najważniejsze dla drużyny ze stolicy Skanii jest jednak to, że dzisiejszym występem wysłały one na północny wschód jasną wiadomość: walka o tytuł będzie zacięta, ale to my startujemy do niej z pole position. Z tym większą ekscytacją czekamy zatem na 29. maja.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s