Przed startem ligi – Örebro

12. ORE

W poprzednim sezonie: 5. miejsce

Gwiazda: Ogonna Chukwudi – choć jest lewoskrzydłową, to właśnie przez nią przechodzi większość akcji Örebro, co tylko pokazuje, jak wielkim zaufaniem darzą ją koleżanki z drużyny. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż Chukwudi to piłkarka pod każdym względem kompletna, czego najlepszym potwierdzeniem jest jej obecność w czołówce wielu ligowych statystyk.

Talent: Michelle de Jongh – na początku poprzedniego sezonu wskoczyła do wyjściowej jedenastki w miejsce kontuzjowanej Hanny Folkesson i raz wywalczonego miejsca już nie oddała. Jej świetne występy w lidze sprawiły, że coraz bardziej słyszalne stały się głosy domagające się powołania de Jongh to pierwszej reprezentacji kraju. Rozentuzjazmowane głowy studzi jednak sama zawodniczka, która na każdym kroku podkreśla, że na wielkie zaszczyty przyjdzie jeszcze czas.

ORE.jpg

Atut: koniec fali kontuzji – poprzedni sezon upłynął w Örebro pod znakiem nierównej walki z kolejnymi falami urazów, które skutecznie zdziesiątkowały drużynę. Obecnie szkoleniowcy w końcu mają pod tym względem znacznie większy komfort i zamiast oczekiwać na raporty lekarzy i fizjoterapeutów mogą skupić się wyłącznie na boiskowej rywalizacji o ligowe punkty.

Problem: wahania formy piłkarek – w kadrze Örebro nie brakuje zawodniczek potrafiących rozegrać wspaniały mecz, ale w przekroju całego sezonu przebłyski fenomenalnej gry nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu. Ustabilizowanie formy kluczowych piłkarek na stałym, wysokim poziomie to z pewnością jedno z podstawowych zadań stojących przed nowym sztabem trenerskim.

ORE.jpg

Prognoza na sezon 2016: 6. miejsce

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s