Przed startem ligi – Örebro

12. ORE

W poprzednim sezonie: 5. miejsce

Gwiazda: Ogonna Chukwudi – choć jest lewoskrzydłową, to właśnie przez nią przechodzi większość akcji Örebro, co tylko pokazuje, jak wielkim zaufaniem darzą ją koleżanki z drużyny. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż Chukwudi to piłkarka pod każdym względem kompletna, czego najlepszym potwierdzeniem jest jej obecność w czołówce wielu ligowych statystyk.

Talent: Michelle de Jongh – na początku poprzedniego sezonu wskoczyła do wyjściowej jedenastki w miejsce kontuzjowanej Hanny Folkesson i raz wywalczonego miejsca już nie oddała. Jej świetne występy w lidze sprawiły, że coraz bardziej słyszalne stały się głosy domagające się powołania de Jongh to pierwszej reprezentacji kraju. Rozentuzjazmowane głowy studzi jednak sama zawodniczka, która na każdym kroku podkreśla, że na wielkie zaszczyty przyjdzie jeszcze czas.

ORE.jpg

Atut: koniec fali kontuzji – poprzedni sezon upłynął w Örebro pod znakiem nierównej walki z kolejnymi falami urazów, które skutecznie zdziesiątkowały drużynę. Obecnie szkoleniowcy w końcu mają pod tym względem znacznie większy komfort i zamiast oczekiwać na raporty lekarzy i fizjoterapeutów mogą skupić się wyłącznie na boiskowej rywalizacji o ligowe punkty.

Problem: wahania formy piłkarek – w kadrze Örebro nie brakuje zawodniczek potrafiących rozegrać wspaniały mecz, ale w przekroju całego sezonu przebłyski fenomenalnej gry nie wystarczą do osiągnięcia sukcesu. Ustabilizowanie formy kluczowych piłkarek na stałym, wysokim poziomie to z pewnością jedno z podstawowych zadań stojących przed nowym sztabem trenerskim.

ORE.jpg

Prognoza na sezon 2016: 6. miejsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s