Drużyna miesiąca – marzec

Bramkarka

gk

Jeżeli jesteś bramkarką i w terminarzu masz kolejno mecze przeciwko Hammarby, Rosengård i Kristianstad, to możesz spodziewać się naprawdę solidnego testu. Amerykańska golkiperka zdała go jednak z wyróżnieniem i to w dużym stopniu dzięki jej postawie Piteå wciąż pozostaje niepokonane w tegorocznej Damallsvenskan. Pierwsze wrażenie w nowym środowisku można zrobić tylko raz i trzeba przyznać, że na tym etapie Murphy zaprezentowała się na poziomie bliskim perfekcji.

Obrończynie

def

20-letnia Serbka z Kristianstad imponowała solidnością zarówno na boku trzyosobowego bloku defensywnego, jak i na wahadle, gdzie z kolei dała nam także próbkę swoich niemałych umiejętności ofensywnych. Doświadczona reprezentantka Danii celnym strzałem głową wprowadziła Hammarby do finału krajowego pucharu, a na ligowych boiskach była centralną postacią jedynego bloku obronnego, który wciąż ani razu nie dał się zaskoczyć kolejnym rywalkom. Matilda Plan przedstawiła się w najlepszy możliwy sposób kibicom ze Sztokholmu, co największe owoce dało podczas niespodziewanego zwycięstwa odniesionego na Bravida Arenie w Hisingen.

Pomocniczki

mid

Centralnymi postaciami drugiej linii są dwie reprezentantki Finlandii, które w niemal idealny sposób dyrygowały poczynaniami jedenastek z Kristianstad oraz Linköping. Obok nich stawiamy na Yukę Momiki, a ten wybór zrozumie każdy, kto obejrzał chociażby kilkanaście minut dowolnego meczu LFC u progu nowego sezonu. Kyra Cooney-Cross to zawodniczka wciąż mocno niedoceniana, ale jeśli jej forma utrzyma się na obecnym poziomie, to ten stan rzeczy zmieni się jeszcze przed tegorocznym mundialem, na którym zresztą może okazać się jednym z największych odkryć.

Napastniczki

fw

Nastolatka z Norwegii zaaklimatyzowała się w Linköping na tyle szybko, że już dziś porównuje się ją ze Stiną Blackstenius nie tylko ze względu na fizyczne podobieństwa do reprezentacji Szwecji. Rosa Kafaji była bohaterką Häcken w fazie grupowej Pucharu Szwecji, a w ligowym meczu na Växjö Arenie dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń. Wydarzeniem tegorocznej, piłkarskiej wiosny zimy jest póki co fantastyczna dyspozycja beniaminka z Norrköping, a postacią numer jeden w talii trenera Fredheima jest 20-letnia ofensywna pomocniczka My Cato, która jest na najlepszej drodze do zostanie bohaterką kibiców z Curva Nordahl.


march

Samantha Murphy (Piteå) – Matilda Plan (Djurgården), Simone Boye (Hammarby), Emma Petrovic (Kristianstad) – Olga Ahtinen (Linköping), Emmi Alanen (Kristianstad) – Yuka Momiki (Linköping), My Cato (Norrköping), Kyra Cooney-Cross (Hammarby) – Rosa Kafaji (Häcken), Cathinka Tandberg (Linköping)

Advertisement

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s