Kadra na Chiny i Niemcy

Selekcjoner Peter Gerhardsson powołał pierwszą w tym roku kadrę na oficjalne zgrupowanie i … trzeba mu oddać, że nie obyło się w niej bez delikatnego, zimowego odświeżenia. Bo o ile nominacja dla Tove Enblom może być traktowana chyba jednak w kategoriach ciekawostki i nagrody za świetnie przepracowany na portugalskim wybrzeżu Algarve styczeń, o tyle kilku piłkarkom z pola warto przyjrzeć się bliżej. Szansę potencjalnego debiutu w reprezentacji A otrzymały bowiem aż cztery takie zawodniczki i tak się składa, że wszystkie one to przedstawicielki szeroko pojętej defensywy. Cieszyć może fakt, że wreszcie dostrzeżona została Freja Olofsson, ale timing tej decyzji może już nieco zastanawiać. 24-latka z Örebro powołania doczekała się bowiem nie po kapitalnym sezonie na boiskach Damallsvenskan, nie wówczas, gdy swoją solidną grą cieszyła fanów z Louisville, nawet nie zaraz po rekordowym transferze do Hiszpanii, a w momencie, kiedy to ma niemałe problemy z regularnymi występami w barwach madryckiego Realu. Taka zawodniczka z pewnością zasługuje jednak na to, aby zbyt pochopnie jej nie skreślać, więc samą decyzję ocenić należy na plus. Tym bardziej, że sparing z Chinkami rozegramy przecież na hiszpańskiej ziemi, czyli tam, gdzie akurat Olofsson powinna czuć się doskonale. Pozostałe nowe twarze to już poszukiwania dodatkowych opcji na mocno przetrzebionych kontuzjami bokach defensywy, a alternatywę w tych sektorach boiska stanowić mają nastoletnia rewelacja rundy jesiennej Anna Sandberg z Häcken, jej nieco bardziej doświadczona koleżanka Stina Lennartsson z Linköping, czy wreszcie jeszcze jedna Hiszpanka w tym towarzystwie, czyli Hanna Lundkvist z Atletico. Do tej listy śmiało moglibyśmy dopisać nasze ubiegłoroczne odkrycie w osobie Hanny Wijk, która jednak u progu nowego sezonu zmaga się z problemami zdrowotnymi.

kadra1

t1


Podczas wtorkowej konferencji poznaliśmy także nazwiska 23 piłkarek powołanych na lutowe zgrupowanie szwedzkiej kadry B, zwanej oficjalnie kadrą U-23 (choć patrząc na nazwiska widzimy, że jak zwykle jest to nazwa mająca niewiele wspólnego z rzeczywistością). Podopieczne trenera Martina Qvarmansa Möllera swój obóz rozpoczną w najbliższy poniedziałek w hiszpańskiej Marbelli, a jego punktem kulminacyjnym będą dwa mecze towarzyskie z naprawdę mocnymi rywalkami. 16. lutego aktualną siłę zaplecza szwedzkiej kadry sprawdzą bowiem młode Holenderki, a cztery dni później to samo uczyni reprezentacja Włoch.

Kadra reprezentacji B na Holandię i Włochy:

Bramkarki: Sofia Hjern (Norrköping), Emma Holmgren (Lyon), Angel Mukasa (Rosengård)

Obrończynie: Wilma Carlsson (Piteå), Evelina Duljan (Juventus), Josefin Harrysson (Kristianstad), Elma Nelhage (Häcken), Agnes Nyberg (Uppsala)Josefine Rybrink (Häcken)

Pomocniczki: Fanny Andersson (Piteå), Marika Bergman Lundin (Häcken), Wilma Finnman (Kalmar), Alexandra Hellekant (Häcken), Stinalisa Johansson (Djurgården), Felicia Saving (Linköping), Alva Selerud (Roma), Linn Vickius (Vålerenga), Matilda Vinberg (Hammarby)

Napastniczki: Evelyn Ijeh (Växjö), Zara Jönsson (Stabæk), Cornelia Kapocs (Linköping), Loreta Kullashi (Rosengård), Paulina Nyström (Juventus)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s