Faza grupowa skompletowana

bildblock-damernas-svcup

Starciem Borgeby z Rosengård zakończyliśmy tegoroczne granie w Pucharze Szwecji. Do grupy szesnastu szczęśliwców, którzy wciąż zachowują szansę na zdobycie trofeum, dołączyły ostatecznie piłkarki Renée Slegers, choć niejako zgodnie z tradycją, zwycięstwo nad znacznie niżej notowanym rywalem nie przyszło im wcale łatwo. Jeszcze na kwadrans przed końcem meczu na tablicy wyników widniał remis 2-2, ale dwa gole last minute liderek Damallsvenskan sprawiły, że to w Malmö mogli pogratulować sobie awansu do kolejnej fazy rozgrywek. Styl, w jakim udało się go osiągnąć, z pewnością nie budzi jednak entuzjazmu fanów Rosengård i to pomimo wielu zmian w wyjściowej jedenastce, na które zdecydowała się holenderska trenerka FCR. Jedynym tak naprawdę powodem do optymizmu może być znakomita forma strzelecka Stefanie Sanders, która w rywalizacji z Borgeby ustrzeliła hat-tricka. Jest to o tyle istotne, że pod nieobecność Mimmi Larsson oraz Lorety Kullashi, to właśnie na byłej piłkarce Freiburga będzie opierać się formacja ofensywna klubu z Malmö w arcyważnym meczu na LF Arenie.

Zdecydowana większość pierwszoligowców swoje pucharowe obowiązki wypełniła jednak bez niepotrzebnych turbulencji i do tego grona zaliczyć możemy na przykład: Häcken (6-0 z GDFF), Kristianstad (6-1 z Eskilsminne), Djurgården (5-0 z Boo), czy Örebro (7-0 z Västerås). Wielkich emocji nie zabrakło za to w potyczkach derbowych. W rywalizacji klubów ze stolicy Bromma pokonała AIK 3-2, po meczu pełnym efektownych goli i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Dogrywka była natomiast niezbędna do wyłonienia zwycięzcy starcia, którego stawką był prymat w Småland. Gol Juliette Kemppi sprawił, że z awansu ostatecznie cieszyli się w Växjö, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że za kilka (tygo)dni to w Kalmarze fani futbolu będą znajdować się w zdecydowanie lepszych humorach.

Trzecia runda Pucharu Szwecji przyniosła nam także niespodzianki. Tę zdecydowanie największą sprawiły piłkarki Jitexu, które wyrzuciły za burtę pierwszoligowe Vittsjö. Rezultat osiągnięty przez ekipę z Möldnal jest tym bardziej imponujący, że to pierwszoligowiec rozpoczął strzelanie na Åbyvallen. Gole Stinalisy Johansson oraz Fanny Linderoth pozwoliły jednak podopiecznym Kajsy Tornfalk skutecznie odwrócić losy rywalizacji. Po rocznej przerwie, w fazie grupowej zameldowało się także Piteå, które w najskromniejszych możliwych rozmiarach pokonało drugoligowe Morön. Co ciekawe, złotego gola na wagę awansu niedawnych mistrzyń Szwecji strzeliła Katrina Guillou, czyli dokładnie ta sama piłkarka, która niespełna dwanaście miesięcy wcześniej, na tym samym etapie rozgrywek, zakończyła pucharową przygodę piłkarek Stellana Carlssona.


Puchar Szwecji – 3. runda (komplet wyników):

Göteborgs DFF  0-6  BK Häcken

Bollstanäs SK  3-2  IK Uppsala

IFK Kalmar  2-3 (dogr.)  Växjö DFF

Boo FF  0-5  Djurgårdens IF

Eskilsminne IF  1-6  Kristianstads DFF

Jitex BK  2-1  Vittsjö GIK

Husqvarna FF  0-3  Linköpings FC

IFK Norrköping  1-2  Eskilstuna United

Västerås BK  0-7  KIF Örebro

Sätra SK  0-3  Hammarby IF

IF Bromma  3-2  AIK FF

Kvarnsvedens IK  1-3  Mallbackens IF

Morön BK  0-1  Piteå IF

Lidköpings FK  1-2  Alingsås FC

Själevads IK  1-4  Umeå IK

Borgeby FK  2-4  FC Rosengård

Szesnastu zwycięzców trzeciej rundy utworzy teraz w drodze losowanie cztery czterozespołowe grupy, których zwycięzcy zapewnią sobie bezpośredni awans do półfinałów. Rywalizację na kolejnym etapie rozgrywek zaplanowano na luty oraz marzec 2022.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s