Kadra na Austrię i Maltę

rs

Filippa Angeldal i Stina Blackstenius znów będą mogły gratulować sobie zdobytych goli (Fot. Radovan Stoklasa)

Za nieco ponad pięć miesięcy rozegramy w Japonii pierwszy w tym roku mecz o punkty. Licząc jednak wyłącznie te dni, które spędzimy wspólnie na zgrupowaniach, czasu nie pozostało nam jednak aż tak wiele. Mówiąc bardziej precyzyjnie, czekają nas dokładnie trzy dziesięciodniowe zgrupowania: w lutym na Malcie, a także w kwietniu oraz w czerwcu. To właśnie jest ten czas, w którym musimy przygotować się na tyle skutecznie, aby ta drużyna na Igrzyskach zadowoliła nas zarówno grą, jak i wynikiem – tymi słowami Peter Gerhardsson rozpoczął swoją konferencję. A chwilę później przedstawił 27-osobową kadrę, która już za kilkanaście dni meczem przeciwko Austrii zainauguruje reprezentacyjny rok. Tak liczna grupa powołanych zawodniczek to oczywiście pokłosie restrykcji epidemicznych obowiązujących obecnie w Europie. Dla przykładu zaproszenia na maltańską eskapadę otrzymało chociażby trio z londyńskiej Chelsea, ale na tę chwilę nie jest jeszcze pewne, czy Jonna Andersson, Magdalena Eriksson oraz Zecira Musovic w ogóle uzyskają zgodę na opuszczenie Wysp Brytyjskich. To powinno ostatecznie rozstrzygnąć się w piętek, kiedy to władze Malty przekażą nowe wytyczne dotyczące podróży z tak zwanych niebezpiecznych krajów.

Z kwestii nieco bardziej optymistycznych warto odnotować powołania dla dwójki młodych piłkarek stołecznych klubów. Szansę od selekcjonera otrzymały niesamowicie skuteczna snajperka AIK Rusul Rosa Kafaji, a także wszechstronna piłkarka Hammarby Hanna Lundkvist. Sam Gerhardsson studzi jednak emocje i zapowiada, że są to nominacje przyszłościowe, a każdy dzień spędzony z kadrą A ma być dla wspomnianej dwójki nagrodą, a nie niepotrzebną presją. Obecność młodych zawodniczek grających dotychczas w kadrach młodzieżowych będzie dla nas wszystkich miłą odmianą. Poza tym, wydaje się, że na tej sytuacji zyskają wszyscy: same zainteresowane, ich rówieśniczki czekające na powołanie, starsze kadrowiczki, a także my w sztabie – podsumowuje Gerhardsson, który na pewno będzie bacznie śledził postępy reprezentujących barwy obu stołecznych beniaminków nowych reprezentantek.

Przypomnijmy, że podczas lutowego zgrupowania szwedzka kadra rozegra dwa mecze towarzyskie: 19. lutego przeciwko Austrii oraz cztery dni później przeciwko Malcie. Bezpośrednią transmisję z obu spotkań przeprowadzi kanał SVT 1.


Kadra na Austrię i Maltę:

Bramkarki: Jennifer Falk (Göteborg), Hedvig Lindahl (Atletico), Zecira Musovic (Chelsea)

Obrończynie: Jonna Andersson (Chelsea), Nathalie Björn (Rosengård), Magdalena Eriksson (Chelsea), Nilla Fischer (Linköping), Hanna Glas (Bayern), Amanda Ilestedt (Bayern), Josefine Rybrink (Kristianstad), Linda Sembrant (Juventus)

Pomocniczki: Filippa Angeldal (Göteborg), Kosovare Asllani (Real), Hanna Bennison (Rosengård), Filippa Curmark (Göteborg), Lina Hurtig (Juventus), Johanna Kaneryd (Göteborg), Hanna Lundkvist (Hammarby), Julia Roddar (Washington), Fridolina Rolfö (Wolfsburg), Olivia Schough (Rosengård), Caroline Seger (Rosengård)

Napastniczki: Stina Blackstenius (Göteborg), Rebecka Blomqvist (Wolfsburg), Pauline Hammarlund (Göteborg), Sofia Jakobsson (Real), Rusul Rosa Kafaji (AIK)

Lista rezerwowa: Emma Holmgren (Eskilstuna), Emma Kullberg (Göteborg), Amanda Nildén (Eskilstuna)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s