Gra o tron – sezon ósmy

bmtsuqqjgnfipjw8uzgb

O ten piękny puchar zagrają we Francji 24 reprezentacje (Fot. FIFA)

24 drużyny, 552 zawodniczki, 52 mecze, 31 dni, 9 stadionów, 1 puchar – tak przedstawiają się te zdecydowanie najważniejsze liczby francuskiego mundialu. Na kilkadziesiąt godzin przed jego rozpoczęciem chrapkę na sięgnięcie po najcenniejsze trofeum w światowym futbolu wciąż mają wszyscy uczestnicy turnieju finałowego. Za około miesiąc cieszyć będzie się tylko jeden zwycięzca, ale póki co wiara i nadzieja na triumf towarzyszy sympatykom piłki nożnej od Vancouver do Wellington i od Gamviku po Kapsztad. I słusznie, bo mówimy przecież o chyba najbardziej nieprzewidywalnej dyscyplinie sportu, w której niemożliwe faktycznie nie istnieje. Skoro Piteå mogło przed kilkoma miesiącami sięgnąć po mistrzostwo Szwecji, to niewykluczone, że za chwilę świętować będą w Bangkoku, Kingston lub Buenos Aires. Tym bardziej, że tutaj wystarczy zaledwie siedem meczów, aby sięgnąć gwiazd. A zatem – kto okaże się najlepszy? Najwyższy czas, aby poznać odpowiedź na najważniejsze pytanie roku 2019 w piłkarskim świecie.

Wygra Francja, ponieważ … mając taki potencjał kadrowy nie da się wiecznie przegrywać, szczególnie jeśli gra się u siebie.

Wygra Korea Południowa, ponieważ … nieprzypadkowo każdy klub świata chciałby mieć u siebie So-Youn Ji. A Koreanki ją mają.

Wygra Norwegia, ponieważ … Caroline Hansen to prawdopodobnie najlepsza asystentka na świecie, a w tej kadrze naprawdę jest komu piłkę podawać.

Wygra Nigeria, ponieważ … srebrne pokolenie Super Falcons nareszcie dorosło do sukcesów, a na dodatek tym razem jedzie na wielki turniej z trenerem na ławce.

Wygrają Niemcy, ponieważ … podobno w piłce nożnej zawsze wygrywają.

Wygrają Chiny, ponieważ … duet Wang – Wang udowodni, że prawdziwa ojczyzna futbolu nie tylko w latach 80. i 90. potrafi rzucić wyzwanie najlepszym.

Wygra Hiszpania, ponieważ … ogromne sukcesy w piłce młodzieżowej muszą wreszcie przekuć się na pierwszy, wielki sukces seniorskiej reprezentacji.

Wygra RPA, ponieważ … zatrzymać Thembi Kgatlanę naprawdę nie jest łatwo. Próbowało wielu, udało się nielicznym.

Wygra Australia, ponieważ … Samantha Kerr przegrywać ewidentnie nie lubi.

Wygrają Włochy, ponieważ … dwadzieścia lat wyczekiwania to zdecydowanie za dużo, a na energii i entuzjazmie da się zajechać naprawdę daleko.

Wygra Brazylia, ponieważ … po raz pierwszy nikt na nią nie liczy, a doskonale zdajemy sobie sprawę, co to może oznaczać.

Wygra Jamajka, ponieważ … Nicole McClure potrafi bronić rzuty karne, a Khadija Shaw (jeśli tylko będzie zdrowa) nie boi się żadnej defensywy.

Wygra Anglia, ponieważ … #ItsComingHome. I w zasadzie tyle.

Wygra Szkocja, ponieważ … po raz pierwszy w historii w najważniejszym momencie może skorzystać ze wszystkich kluczowych piłkarek.

Wygra Argentyna, ponieważ … porażka jest najlepszym nauczycielem, jeśli potrafi się wyciągnąć z niej właściwe wnioski.

Wygra Japonia, ponieważ … efektem programu Nadeshiko Vision jest pokolenie, które zwyciężanie ma w swoim kodzie genetycznym.

Wygra Kanada, ponieważ … strzelić im choćby jednego gola nie jest łatwo. A gdy się nie traci goli, to zazwyczaj się nie przegrywa.

Wygra Kamerun, ponieważ … rewelacji poprzedniego turnieju przedwcześnie skreślać nie wolno. A wielu już to zrobiło.

Wygra Nowa Zelandia, ponieważ … najmocniejszą formacją Football Ferns jest defensywa, a to ona najczęściej wygrywa turnieje.

Wygra Holandia, ponieważ … na takich skrzydłach da się wzbić niezwykle wysoko, a Miedema i van de Donk zadbają o resztę.

Wygra USA, ponieważ … na każdej pozycji ma piłkarkę, która biłaby się o wyjściową jedenastkę w dowolnej reprezentacji. Tour de Four jest całkowicie realne.

Wygra Tajlandia, ponieważ … futbol nierzadko potrafi wymknąć się logice i zdroworozsądkowemu myśleniu.

Wygra Chile, ponieważ … Christiane Endler przypomni sobie o swoich warunkach fizycznych i postawi przed bramką mur nie do przejścia.

Wygra Szwecja, ponieważ … przez ostatnie dwa lata ta kadra wiele razy udowodniła nam, że jeśli ma swój dzień, to potrafi wygrać z każdym.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s