Podsumowanie 21. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 21. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Rosengård 1-0 Piteå. Gdyby oceniać wyłącznie poziom piłkarski, nie był to z pewnością najbardziej atrakcyjny mecz, jaki oglądaliśmy w tym roku na szwedzkich boiskach. Spektaklu na Malmö IP nie da się jednak rozpatrywać wyłącznie w takich kategoriach, o czym najlepiej świadczy … pomeczowa wypowiedź trenera Eidevalla. Ze sportowego punktu widzenia trzeba odnotować, że gol Anji Mittag sprawił, iż w najbliższą sobotę czeka nas najprawdopodobniej całkiem ekscytujące popołudnie. I znów to właśnie na Szwecję zwrócone będą oczy sympatyków futbolu z całego świata.

Najładniejszy gol: Rakel Hönnudottir (Limhamn Bunkeflo). Samo wykończenie akcji przez reprezentantkę Islandii nie było być może przesadnie spektakularne (choć warto pochwalić, że znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie), ale rozegranie rzutu wolnego przez zawodniczki Limhamn Bunkeflo wzbudza już największy możliwy podziw. Sofia Wännerdahl i Mia Persson najpierw przez dobrych kilkanaście sekund dyskutowały o tym, co mają zagrać, a następnie tak zaskoczyły swoim niekonwencjonalnym wyborem defensywę Kalmar, że ta połapała się w sytuacji dopiero wtedy, gdy przyszło wyjmować piłkę z siatki.

Najlepsza piłkarka: Clara Markstedt (Vittsjö). Lindy Sällström w Vittsjö już wprawdzie nie ma, ale liczba hat-tricków w wykonaniu piłkarek tego klubu zgadzać się musi. Tym razem rolę snajperki wzięła na siebie Clara Markstedt, a ponieważ defensywa Eskilstuny w niedzielę monolitu raczej nie stanowiła, to żal byłoby z tego nie skorzystać. Dla zespołu Matta Rossa i Thomasa Mårtenssona ważniejsze od indywidualnych popisów napastniczki ze Sztokholmu są jednak trzy punkty, które pozwalają Vittsjö nie tylko pozostać w grze o utrzymanie, ale również być do końca zależnym wyłącznie od siebie. A to już – przyznacie sami – całkiem spory komfort.


21. kolejka w liczbach:

Gole: 24  (średnia 4.00 / mecz)

Rzuty karne: 1  (wykorzystany)

Żółte kartki: 9

Czerwone kartki: 0

Najwyższa frekwencja: 1 795  (Rosengård – Piteå)

Najniższa frekwencja: 286  (Kalmar – Limhamn Bunkeflo)

Najszybszy gol: Clara Markstedt (Vittsjö) – 5. minuta (vs. Eskilstuna)

Najpóźniej strzelony gol: Clara Markstedt (Vittsjö) – 88. minuta (vs. Eskilstuna)


Jedenastka kolejki:

TEAM_21

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s