Podsumowanie 14. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 14. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Vittsjö 2-1 Piteå. W czerwcu zespół z północnej Skanii zwyciężył w Piteå 4-1, w sierpniu podopieczne Matta Rossa oraz Thomasa Mårtenssona musiały się zadowolić “zaledwie” skromnym, jednobramkowym zwycięstwem nad rywalkami z Norrbotten. Jesteśmy jednak dziwnie spokojni, że w Vittsjö nikt z tego powodu przesadnie nie rozpaczał, tym bardziej, że to gospodynie wyglądały na tle swoich przeciwniczek jak liderki Damallsvenskan. Jak widać, życie po Lindzie Sällström jednak istnieje i nawet wcale nie wygląda tak źle!

Najładniejszy gol: Emma Lundh (Vittsjö). Bez względu na klubowe sympatie i antypatie, gol akurat tej piłkarki ucieszył absolutnie wszystkich (no, może z wyjątkiem kibiców Piteå, ale im możemy z wiadomych względów wybaczyć). 29-letnia napastniczka, która swoją postawą na boisku i poza nim dzień w dzień udowadnia nam, że niemożliwe rzeczywiście nie istnieje, uderzyła zza pola karnego tak, że Cajsa Andersson mogła tylko pokiwać z uznaniem głową. To był jeden z tych momentów sezonu, który z pewnością zapamiętamy na długie lata.

Najlepsza piłkarka: Iva Landeka (Rosengård). Kalmar nie jest być może na chwilę obecną drużyną siejącą postrach samą nazwą, ale jednak trzy gole i dwie asysty w jednym meczu to dorobek obok którego nie sposób przejść obojętnie bez względu na klasę rywala. Chorwacka pomocniczka Rosengård znów udowodniła, że przedłużenie z nią kontraktu było jedną z lepszych decyzji Therese Sjögran w ostatnich miesiącach, ale jeśli w Malmö marzą o jedenastym tytule mistrzowskim, to Landeka będzie musiała jeszcze przynajmniej kilka razy wznieść się na wyżyny swych umiejętności. I nie wątpimy, że jest w stanie to zrobić.


14. kolejka w liczbach:

Gole: 26  (średnia 4.33 / mecz)

Rzuty karne: 3  (1 wykorzystany)

Żółte kartki: 7

Czerwone kartki: 1

Najwyższa frekwencja: 1 224  (Göteborg – Djurgården)

Najniższa frekwencja: 486  (Rosengård – Kalmar)

Najszybszy gol: Julia Tunturi (Eskilstuna) – 3. minuta (vs. Hammarby)

Najpóźniej strzelony gol: Michelle De Jongh (Vittsjö) – 90+1. minuta (vs. Piteå)


Jedenastka kolejki:

TEAM_14

Klasyfikacja strzelczyń:

skytte

Klasyfikacja asystentek:

assist

Komplet wyników:

dam

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s