18. kolejka – zapowiedź

Osiemnasta seria spotkań zostanie zainaugurowana za kilka godzin i już pierwszy z meczów okazuje się mieć niebagatelne znaczenie w kontekście walki o mistrzowski tytuł. W innej sytuacji z pewnością poświęcilibyśmy więcej miejsca dodatkowym smaczkom, jak na przykład kolejnemu starciu Marty z klubem, w którym tak naprawdę rozpoczęła się jej wielka kariera, ale dziś te wszystkie kwestie schodzą po prostu na dalszy plan. Dla klubu z Malmö ważne jest wyłącznie to, aby w rywalizacji z ekipą z Västerbotten wywalczyć trzy punkty i tym samym utrzymać kontakt z liderem z Linköping. Styl, jakość widowiska czy nazwiska strzelczyń goli są na ten moment absolutnie drugorzędne.

Jeśli Rosengård zgodnie z przewidywaniami upora się na własnym boisku z outsiderem, to presja znów przerzucona zostanie na drużynę Martina Sjögrena. Wprawdzie Linköping kroczy w lidze od zwycięstwa do zwycięstwa, ale ostatnie mecze ewidentnie pokazały, że dysponująca niezwykle wąską kadrą ekipa z Östergötland zaczyna wykazywać pierwsze oznaki zmęczenia. Czy właśnie w tym upatrują swojej szansy w Örebro? Bardzo możliwe, choć na Behrn Arenie raczej skupiają się na własnych problemach, których – jak doskonale wiemy – akurat w obecnym sezonie nie brakuje. Ewentualne zwycięstwo nad liderem oczywiście nieco osłodziłoby podopiecznym Martina Skogmana niezwykle gorzką jesień, ale na pewno nie będzie o nie łatwo.

Świadkami ciekawego widowiska możemy być także na Vittsjö IP, gdzie spotkają się dwie drużyny znajdujące się ewidentnie na fali wznoszącej. Gospodynie, po słabej rundzie wiosennej, w ostatnich tygodniach potrafiły urwać punkty nawet Rosengård, a rewelacyjny beniaminek z Dalarny dodatkowej rekomendacji chyba nie wymaga. Na inaugurację oba kluby po niezłym meczu podzieliły się punktami, choć zdecydowanie bliżej zwycięstwa były wówczas piłkarki z Borlänge. Czy podobnie będzie w sobotnie popołudnie?

Emocji nie powinno zabraknąć także w pozostałych spotkaniach. Na Valhalli Göteborg spróbuje przerwać serię czterech kolejnych porażek w starciu ze spisującym się bardzo słabo na wyjazdach Kristianstad, w stolicy Djurgården przetestuje Eskilstunę na kilka dni przed jej europejskim debiutem, a na dalekiej północy Piteå postara się zrewanżować Mallbacken za niespodziewaną (a patrząc z dzisiejszej perspektywy – wręcz sensacyjną) wiosenną porażkę 0-4. Każde z tych spotkań z pewnością będzie mieć swoją własną, niepowtarzalną historię, więc pozostaje jedynie życzyć niezwykle emocjonującego weekendu ze szwedzką piłką. O resztę zadbają jak zwykle same zawodniczki.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s