Podsumowanie 15. kolejki

dam

Czas na podsumowanie 15. kolejki sezonu 2018 w Damallsvenskan

Najlepszy mecz: Eskilstuna 1-1 Rosengård. Gole strzelone w doliczonym czasie gry zawsze smakują wyjątkowo, a jeśli na dodatek trafia się w meczu z głównym faworytem ligi, to można już mówić o prawdziwej uczcie. Przez około czterdzieści minut wydawało się, że goście z Malmö wywiozą z Tunavallen komplet punktów, ale Hanna Glas do spółki z Felicią Karlsson skutecznie zatroszczyły się o nastroje kibiców w Södermanland.

Najładniejszy gol: Filippa Angeldahl (Linköping). Była piłkarka Hammarby w 17. minucie meczu przeciwko swojemu byłemu klubowi pokazała, że w profesjonalnej piłce absolutnie nie ma miejsca na sentymenty. Strzał z dystansu okazał się tak perfekcyjny, że nawet reagująca we właściwy sposób Emma Holmgren nie była w stanie dosięgnąć idealnie uderzonej futbolówki.

Najlepsza piłkarka: Filippa Angeldahl (Linköping). Na nieszczęście fanów Hammarby, 21-letnia piłkarka z Uppsali nie zamierzała zadowalać się jednym golem. W piątkowy wieczór Angeldahl zagrała nam cudowny koncert i to przede wszystkim dzięki jej fantastycznej postawie Linköping wciąż zachowuje matematyczne szanse na włączenie się do gry o mistrzowski tytuł. A gdyby Almqivst nieco lepiej podeszła pod dośrodkowaną przez nią piłkę, to do dwóch goli młoda pomocniczka dopisałaby jeszcze prawdopodobnie najpiękniejszą asystę sezonu.

15. kolejka w liczbach:

Gole: 13  (średnia 2.17 / mecz)

Rzuty karne: 2  (oba wykorzystane)

Żółte kartki: 9

Czerwone kartki: 3

Najwyższa frekwencja: 2 328  (Piteå – Kristianstad)

Najniższa frekwencja: 249  (Limhamn Bunkeflo – Göteborg)

Najszybszy gol: Julia Spetsmark (Djurgården) – 11. minuta (vs. Kalmar)

Najpóźniej strzelony gol: Felicia Karlsson (Eskilstuna) – 90+1. minuta (vs. Rosengård)